Joyce elektrikli araç Türkiye’de üretilecek

Joyce
Joyce

Hali hazırda Çin’de satışta olan Joyce markalı elektrikli araç üreticisini Türk şirketi Agrotech satın aldı. Agrotech şirketi düzenlediği lansmanda üretimininde Türkiye’de gerçekleşeceği Joyce markasına lansman düzenledi.

Kompakt elektrikli otomobil üreten Çin menşeili Joyce markası Türk şirketleri arasında yerini aldı. Agrotech tarafından satın alınan Joyce, 4 farklı tamamen elektrikli modele sahip. Kompakt boyutlarıyla dikkat çeken 4 modelden biri olan Joyce VC3’ün ilk üretilecek model olması bekleniyor. Üretim konusundada Türkiye’ye yatırım yapan Agrotech firması üretim yapılacak arazinin de hazır olduğu bilgisini paylaştı. İlk etapta Türkiye’ye ithal edilerek satışa sunulması beklenen kompakt aracın üretiminin fabrika kurulumunun tamamlanması, showroom ve yetkili servis kurulumlarından sonra satışa sunulması bekleniyor.

Üretimi Türkiye’de gerçekleşecek Joyce’un platformu da yerli platform olacak. X ismi verilen platform üzerine inşa edilecek elektrikli araçta yerli marka Aspilsan’ın hücreli batarya paketi ve BMS kullanılacak.

Tekirdağ’da 200.000 adet üretim kapasiteli tesiste üretimi gerçekleşecek Joyce’un 29 Ekim 2024 yılında satışa sunulması bekleniyor. Araç için belirlenen rakam ise şuan için 699.000 TL.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir