Jeep’ten 3 yeni elektrikli! Zirveye oynayacak yeni elektrikliler

Jeep elektrikli

Jeep, önümüzdeki iki yıl içinde üretime girecek yeni ve tamamen elektrikli üç SUV’u tanıttı.

2025 yılına kadar Kuzey Amerika ve Avrupa için dört yeni elektrikli modeli tanıtmayı planladığı için, elektrifikasyona yönelik Jeep’in büyük bir adım ile karşı karşıyayız.2030 yılına kadar Jeep, Avrupa’da tamamen elektrikli olmayı hedefliyor.Amerika Birleşik Devletleri’nde ise yüzde 50 elektrikli olacak.

3 yeni elektrikli SUV sırasıyla Jeep Recon ve Jeep Wagoneer S modelleri ile başladı daha sonrasında bu modellere Jeep Avenger eklendi fakat Avenger yalnızca Avrupa için tasarlandı.Bu üç elektrikli resmen tanıtılmış olsa da, Jeep 3 yeni model için kesin bilgiler paylaşmadı.Muhtemelen en çok ilgiyi Recon modeli çekiyor.Jeep, hem tasarım ilhamı hem de arazi performansı açısından onu Wrangler ile eşleştirmekten çekinmiyor.

Jeep Recon

Recon’un enteresan yanı çıkarılabilir kapılara sahip olması.Ayrıca kabin tek dokunuşla daha fazla açılmasına imkan sağlıyor.

Jeep Recon

Jeep, Jeep Selec-Terrain modu ve e-locker aks teknolojisinin yanı sıra dayanıklı arazi lastikleri ile arazi kabiliyetine Recon için sahip olduğunu söylüyor.Amerika Birleşik Devletleri’nde elektrikli modelleri için fabrika inşa edilecek ve 2024’te inşa sonrası bu araçlar üretime girecek.Recon için rezervasyonlar ise 2023’ün başlarında olacak.

Recon, arazi sürücülerinin kalbini kazanmayı hedeflerken, şık Wagoneer S daha çok bir Jeep Grand Cherokee Trackhawk’a benziyor.

Jeep Wagoneer S

Teknik detaylar Wagoneer S içinde bilinmiyor, ancak Jeep, 0-96 km/s hıza 3.5 saniyede ve şarj başına tahmini 600 km menzil vaat ediyor.Wagoneer S ayrıca STLA Large platformunu kullanıyor.Boyutları ise Grand Cherokee ile aynı seviyede.Wagooner’de ABD’de ve 2024 yılında üretime başlanacak.Önümüzdeki yılın başında Wagoneer S için rezervasyonlar yapılabilecek.

Avrupa için özel tasarlanan ve sonuç olarak Avrupalıların en çok ilgilendiği otomobil kesinlikle Jeep Avenger diyebiliriz.Avrupa pazarı için tasarlanan bu model, Japonya ve Güney Kore’de de satılacak.Diğer 2 modelde olduğu gibi Avenger içinde henüz teknik detay paylaşılmadı.

Tam, resmi lansmanının 17 Ekim’de Paris Motor Show’da yapılması planlanıyor.Satış konusuna gelir isek 2023’ün başlarında showroomlara ulaşacak.

Jeep’in 3 yeni elektriklisini nasıl buldunuz? Sizce elektrikli otomobillerin liderlik yarışına Jeep’te katılabilecek mi? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir