IM Motors, 800 km menzilli IM L6 elektrikli sedanını tanıtacak

im l6

Çinli tamamen elektrikli premium araç üreticisi IM Motors, sedan modeli IM L6’yı 2024 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyecek.

Akıllı mobilite anlamına gelen IM, MG markasının ana şirketinin yeni akıllı BEV markasıdır. IM L6 elektrikli sedan ilk kez tanıtılacak: Birinci sınıf premium hissiyatı zirveye taşıyacak bu elektrikli sedan Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.

IM’nin ana hedefi elektrikli araç modellerini 2025 yılına Avrupa’da piyasaya sürmek ve executive sedanların yanı sıra çok daha büyük SUV elektrikli modeller üretip Avrupa’da satışını gerçekleştirmek. IM ürettiği modellerde, sürücülerin kullanım deneyimini ileri teknolojiyle buluşturarak sürüş yardımı ve kontrollerindeki gelişmiş teknolojiyi, akıllı ve bağlantılı hizmetleri beraberinde sunmayı taahhüt ediyor. Ayrıca, en son teknolojiye sahip elektrikli araç güç aktarma organlarını kullanarak sürücülere en üst düzey performansı sunmayı hedefliyor.

MG, tamamen elektrikli yeni IM L6 için sıfırdan 100 km/s hıza ulaşma süresinin 3 saniyenin altında olacağını ve aynı zamanda 800 kilometre veya daha fazla menzil sunma vaadinde bulundu.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir