Hyundai, IONIQ 5 N’yi temel alan konsept modeli NPX1’i tanıttı

Güney koreli dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Hyundai, Hyundai IONIQ 5 N‘i temel alan konsept modeli NPX1‘i Tokyo Auto Salon 2024’te tanıttı.

N Performance serileri ile yüksek performanslı elektrikli araçlarını piyasaya sunan Hyundai, bu deneyimi daha fazla yaşamak için NPX1 konsepti tanıttı. Elantra N, i30 N ve i20 N gibi içten yanmalı modelleri ve IONIQ 5 N de dahil olmak üzere tamamen elektrikli N modelleri ile Hyundai, performans tutkunlarına özel bir deneyim sunuyor.

NPX1 konsepti ile sportif bir tasarım kazandırılan IONIQ 5 N’de karbon ön ayırıcı, yan etekler, arka difüzör, arka kanat spoyleri, hibrit karbon tekerlekler, yüksek performanslı fren balataları ve alçaltıcı yaylar mevcut. Konseptin iç mekanı ise Alcantara malzemesi ve yarış tipi koltuklarla zenginleştirilmiş.

Güney koreli Hyundai, Hyundai N modelleri ile tamamen elektrikli IONIQ 5 N’den başlayarak tüm N modelleri için “N Performance Parts” ürünlerinin kullanılabilirliğini genişletmeyi planlıyor.

N Marka Yönetim Grubu Başkan Yardımcısı Joon Park: “2024 yılında Hyundai Motor Company, ‘NPX1‘ konsept modeliyle gösterildiği gibi ‘yüksek performanslı EV’ dünyasına uygun yeni ayar parçalarında lider olarak bir adım öne çıkacak” ifadelerinde bulundu.

Hyundai IONIQ 5 N’in NPX1 konseptini nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizlerle aşağıdaki yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi X (eski adıyla Twitter) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir