Hyundai’den iki yeni mini elektrikli!

Hyundai Yeni Elektrikli

Hyundai, Avrupa pazarı için mini ve ekonomik bir elektrikli araç geliştirdiğini doğruladı.Bu doğrultada 2 farklı elektrikli araç geliştirilecek!

Geçen aylarda Hyundai, Avrupa pazarında satılmak üzere küçük bir elektrikli araç hazırladığı haberini doğrulamıştı.Kore menşeili otomobil üreticisi 1 adet ile yetinmeyecek gibi.2 mini elektrikli projesine başlayacak olan Hyundai, taban fiyattan bilgiler verdi.İki elektrikli aracın da taban fiyatlarının Avrupa için 20.000€ civarında olacağından bahsetti.İki mini elektrikli modelin 2023 yılının ortalarında ve 2024’ün sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Hyundai elektriğe yöneliyor!

Dev koreli üretici Hyundai’nin küçük elektrikli modelleri, şuan piyasada bulunan i10 veya Casper modelini andıran bir tasarımı sahip olabilir.

Hyundai i10

Teknik bir kaç ayrıntı ile verebileceğimiz bilgiler arasında iki modelde BorgWarner tarafından sağlanan 181 HP güç üretebilen bir elektrik motoru kullanılacağı yönünde.Bu motor tipinin genel anlamda ürettiği güç, küçük gövde boyutu için oldukça yüksek bir performans.Hyundai bu motorun maksimum gücünü büyük ölçüde azaltacak gibi görünüyor.

2 mini elektrikli Hyundai’nin plan ve projelerinin sürecini merakla yakından takip ediyor olacağız.Bu iki mini elektrikli haberine ek olarak Hyundai’nin 2030 yılına kadar Avrupa’da 10 adet daha elektrikli araç lansmanı bulunuyor.Bu ek haber ile birlikte Koreli otomobil üreticisinin tamamen elektrikli bir ürün yelpazesine sahip olmayı hedeflediğini anlayabiliriz.

Sizce iki yeni mini elektrikli Ami benzeri bir araç mı olacak? Haber ile ilgili fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! :

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir