Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de satışa sunuldu

hyundaikonaelektrikturkiye
hyundai kona elektrik

Hyundai’nin tamamen elektrikli SUV modeli Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de satışa sunuldu. Hyundai Kona Elektrik 2024 modelini tüm detaylarıyla yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Hyundai Kona Elektrik menzil değerleri ve bir çok detayı yazımızda bulabilirsiniz.

Hali hazırda Türkiye’de benzinli ve hibrit versiyonu bulunan Kona’ya bir alternatif daha eklendi. Bu son model tamamen elektrikli Hyundai Kona Elektrik oldu ve Advance donanım paketiyle birlikte satışa sunuldu.

2024 model olan yenilikçi özelliklerle donatılmış SUV Hyundai Kona Elektrik, sürücülere etkileyici bir deneyim sunmayı hedefliyor. İşte tamamen elektrikli SUV’nin öne çıkan teknik özellikleri:

  • 48,4 kWh Batarya Kapasitesi
  • 156 PS (115 kW) Güç
  • 377 Kilometre Menzil
  • %10 – %80 Şarj Dolum Süresi: Hızlı şarj özelliği sayesinde, yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj etmek sadece 41 dakika sürüyor. Bu, kullanıcıların kısa molalarında bile pilinin çabucak doldurulmasını sağlıyor.
  • Full Şarj Süresi: Evde veya şarj istasyonlarında kullanılan 11 kW AC şarj ile, Hyundai Kona Elektrik’in tam şarj olması sadece 4 saat 55 dakika alıyor.
Uzunluk (mm)4.355
Genişlik (mm)1.825
Yükseklik (mm)1.580
Yerden minimum yükseklik (mm)151
Aks mesafesi (mm)2.660
Hyundai Kona Elektrik Boyutları

Advance donanım paketi satışa sunulan Hyundai Kona Elektrik’in Türkiye fiyatı ise Hyundai’nin fiyat listesinde 1.499.000 TL olarak belirlendi.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir