Hyundai Ioniq 5 en yüksek güvenlik ödülünü aldı!

Hyundai Ioniq 5

Elektrikli otomobillerin en gözdesi ve en iyiler listesinden tanıdığımız Hyundai’in tamamen elektrikli Ioniq 5 modeli ödül üstüne ödül almaya devam ediyor.

Ioniq 5, en yüksek güvenlik ödülü için tüm gereksinimleri karşıladı.Ioniq 5’in yazılımı arasında yer alan ve öne çıkan özelliklerinden biri Standart ön çarpışma önleme sistemi.Bu sistem ile Ioniq 5, araçtan araca ve araçtan yaya’ya değerlendirmelerinde üstün puan almayı başardı.

Görsel: EURO N-CAP

Elektrikli araçların bataryaları ve pilleri kadar güvenlik konuları da en önemli hususlardandır.Ioniq 5’te bu vesile ile IIHS’in güvenlik testlerini %100 ile geçerek en yüksek güvenlik ödülünü hanesine yazdırdı.

Hyundai Ioniq 5, seyir halinde iken en yüksek güvenlik ve konforu, sürücüye direkt yansıtan gelişmiş sürücü destek sistemleri olan Hyundai SmartSense yazılımının en son ki güncel seviyesi ile donatılmıştır.Ayrıca araç içerisinde bulunan Akıllı Asistan ile de kör noktaları uyaran, hız sınırı bildiren, ön-arka çarpışmanın 0’a inmesini sağlayan asistan desteğini de içerisinde bulunduruyor.

Siz olsanız Ioniq 5’i tercih eder miydiniz? Tercih etme sebebiniz ne olurdu? Fikrinizi aşağıdaki yorum alanından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir