Hyundai Casper EV test esnasında görüntülendi


Hyundai Casper EV’in bu sene Avrupa pazarında olması bekleniyor. Bütçe dostu fiyatı ile rekabet edecek kompakt elektriklinin Türkiye’deki Kocaeli fabrikasında üretilebilmesi de konuşuluyor.

Japonya’da test edilen araca dikkatlice bakıldığında ön ve arka tasarımın tamamen elektrikli Ioniq 5‘e benzemesi dikkat çekiyor. Güney koreli şirketin bu araca hangi ismi verileceği de ülkede konuşulan konular arasında yer alıyor. Araç alternatif olarak Ioniq 2 isminide taşıyabilir.

Hyundai Fransa yöneticilerinden önde gelen isim Lionel French Keogh, Güney Kore’de satışının yalnızca benzinli olmasının yanında bu aracın Avrupa içinde çevre dostu üretimini düşünüyor. Bu da okların Casper için tamamen elektrikli versiyona da sahip olacağını gösteriyor. Tamamen elektrikli versiyon ise ilk olarak Avrupa’da piyasaya sürülecek. Avrupa’daki teşviklerden yararlanmak amacıyla üretim Çekya’da gerçekleşebilir.

Tahminen 23.000€ başlangıç fiyatına sahip olacak ve tamamen elektrikli kompakt SUV Hyundai Casper EV, Avrupa pazarında en çok satış yapan 2. araç modeli olan Dacia Spring modeline karşı güçlü bir rakip olacak. Araç fiyatı Avrupa genelinde teşvik amaçlı vergi indirimlere de tabi tutulabilir. Bu teşvikler sağlanırsa 15.000€’ya kadar düşüş olabileceği konuşulan diğer konular arasında yer alıyor. Aracın ülkemizde beklenen tahmini satış fiyatı ise 850.000 TL civarında.

Hyundai Casper EV için bir diğer merak edilen konu ise menzil, paylaşılan bilgiler arasında aracın 300 kilometreye kadar menzil sunduğu yer alıyor.

Hyundai Casper EV’i nasıl buldunuz? Sizce ülkemizde yüksek satış elde eder mi? Yorumlar kısmından bizlerle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir