Hozon Neta U Türkiye’de! (Özellikleri, Fiyatı ve Menzili) – Tüm Detaylar

Çinli elektrikli otomobil üreticisi Hozon’un tamamen elektrikli SUV modeli Hozon Neta U Türkiye’ye geliyor! Hozon Neta U‘nun Türkiye’ye geleceği tarihte belli oldu.Hozon Neta U özellikleriHozon Neta U fiyatıHozon Neta U menzili ve çok daha fazlasını tüm detayları ile yazımızda sizlerle paylaştık.

Hozon Neta U

Hozon Neta U Özellikleri

Hozon Neta U Fiyatı

Hozon Neta U menzili

Dünyayı kasıp kavuran Çinli elektrikli otomobiller için gün geçtikçe ülkemizdede gelişmeler yaşanıyor.Fiyat olarak uygun seviyelerde elektrikli araç üreten Çinli Hozon, Türkiye’ye geliyor.Türkiye’ye gelecek Hozon modeli ise Neta U olacak. Hozon Neta U‘ları taşıyan gemi Türkiye sularına doğru yola çıkmıştı ve Çinli elektrikli araç üreticisi Hozon, Kasım ayı ile birlikte Türkiye’ye giriş yaptı ve Türkiye distribütörüde belli oldu.

Neta U modeliyle satışlara başlayacak Hozon’un distribütörü GRS Automobility oldu.Lansmanı gerçekleşecek Hozon Neta U‘nun Çin’de vergisiz satış fiyatı 16.100$, Türkiye’de henüz fiyatı açıklanmayan C segment SUV Neta U, Aralık ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Tamamen elektrikli B segment SUV ile birlikte Hozon, 3 farklı elektrikli modelinide Türkiye’ye getirecek.Türkiye’ye gelecek Hozon modellerinin model ve tarih listesi ise şu şekilde;

  • C-SUV segment Hozon Neta U: Aralık 2023
  • B segment SUV Hozon Neta AYA: 2024 ilk çeyrek
  • Coupe Hozon Neta GT: 2024 ilk çeyrek
  • Sedan Hozon Neta S: 202

Hozon Neta U Özellikleri

  • 420-540 km menzil (WLTP)
  • 68,2 kWh batarya kapasitesi (CATL Batarya)
  • 163 HP (beygir güç)
  • 150 km/h maksimum hız
  • %30-%80 şarj süresi 30 dakika (DC)
  • %20-100 şarj süresi 8.5 saat (AC)

Hozon Neta U Fiyat

Hozon’un Türkiye fiyatı henüz paylaşılmış değil.Hozon Neta U‘nun Türkiye fiyatının 1.200.000 TL1.400.000 TL arasında olacağı tahmin ediliyor.Hozon Neta U, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri gibi birkaç Orta Doğu ülkesinde satışa sunuluyor.Hozon, Avrupa’dan önce Türkiye’ye gelecek.Hozon Neta U 4 farklı renk seçeneği ile Türkiye’de Aralık 2023’te satışa sunulacak.

Hozon’un B segment SUV modeliyle ilgili yazımızı incelemeyi unutmayın: Hozon Neta AYA

Hozon Neta U’yu nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi X (eski adıyla Twitter) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş

Diğer Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir