Honda’dan 10 yeni elektrikli motosiklet!

Honda, 2025 yılına kadar on yeni elektrikli modelin lansmanını içeren elektrifikasyon planlarını açıkladı.

Japon şirket, 2050 yılına kadar karbon nötrlüğünü elde etmeyi planlıyor.

Honda tarafından yapılan duyuruda , “Honda, gelecek stratejisinin ana odak noktası olarak motosikletlerinin elektrifikasyonunu hızlandıracak” şeklinde.

Honda içten yanmalı motorların geliştirilmesine devam edecek, ancak SUS ünitelerinin karbondioksit emisyonlarını önemli ölçüde azaltmak istiyor.Japon devi şirket, karbon nötr yakıtları kullanabilen makinelerin geliştirilmesine odaklanacak.

10 yeni elektrikli motor’un yapılacağı lansman tarihi 2025 yılı olarak belirlendi bu tabii ki erken bir tarih de olabileceği anlamını taşıyor.Malum teknoloji ve gelişen elektrikli araçların gün geçtikçe hızına yetişmek oldukça zorBunların arasında e-mobiliteye uygun günlük ulaşım için iki tekerlekli araçların yanı sıra eğlence için olan modellerde olacak.125 cc sınıfında standart elektrikli motosikletler yerine daha küçük veya daha büyük cc modelleri de görebiliriz.

Honda ilk olarak aralarında gençlere yönelik olması gereken ve Japon, Avrupa ve Amerika pazarlarını hedefleyen üç büyük eğlence odaklı elektrikli modeli piyasaya sürmek istiyor.

Honda’nın geleceğe yönelik üretim planları arasında, şehir koşullarına uygun, Avrupa ve Japonya’ya yönelik iki elektrikli model yer alıyor.2024 yılına kadar 5 adet elektrikli bisiklet ve 1 adet elektrikli moped bekleniyor.

Sürdürülebilir teknoloji için kolaylık sağlayan modellerden birinde ”değiştirilebilir ve taşınabilir” olmak üzere iki tip pil kullanılacak.

Honda, optimum rotaların hesaplanması, şarj noktalarının bildirilmesi, güvenlik ipuçları ve müşteri desteği gibi çeşitli bağlantı hizmetlerinin kalitesini iyileştirmek için Drivemode yazılımı ile birlikte çalışacak.

Honda’nın geleceğe yönelik sürdürelebilir e-mobilite adımlarını nasıl buluyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıdan bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir