Ticari mini elektrikli: “Helixx” piyasaya sürüldü

Helixx

İngiltere merkezli teknoloji girişimi olan Helixx, hizmet sektörü için sürdürülebilir hareketlilik sağlamak üzere uygun fiyatlı dört farklı mini ticari elektrikli araç serisini duyurdu.

Tasarımı İngiltere’de gerçekleştirilen Helixx, ticari kullanıcılara abonelik ile saatte 0,25 ABD dolarından başlayan fiyatlarla sunulacak.

Helixx CEO’su Steve Pegg : “Helixx, sıkışık şehirlerde vatandaşlar için ulaşım kalitesini ve standardını dönüştürme zorluğunu karşılamak için ortaya çıktı.Helixx tarafından sunulan araçlar çevreyi kirleten içten yanmalı araçların yerini almanın anahtarıdır.”

Ürün yelpazesi tarafına baktığımızda ise Helixx, üretim basitliği için tasarlanmış dört gövde stilinden oluşuyor.

Dört aracın tamamı, istek üzerine menzile sahipken, değiştirilebilir Lityum (LFP) pil paketleri ile neredeyse kesintisiz olarak 24 saatlik görev döngüsü için sıfır emisyonlu bir sürüş menzili sunuyor.

Helixx, yeni nesil bir Endüstri 5.0 dijital platformu aracılığıyla yönetilecek.

Siemens ile başarılı bir şekilde test edilmesinin ardından Helixx’in merkezi şuan için Birleşik Krallık ve Singapur olacak.İlerleyen zamanda Helixx’i Hindistan, MENA ve Güney Amerika’da da görebiliriz.

Helixx’i nasıl buldunuz? Sizce bu tip mini elektrikli araçların sayısı artacak mı? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından yazabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir