Elektrikli Harley-Davidson LiveWire S2 Mulholland tanıtıldı

harley-davidson-livewire-s2-mulholland
Harley-Davidson LiveWire S2 Mulholland

Dünyanın önde gelen motosiklet markalarından biri olan Harley-Davidson, tamamen elektrikli motosiklet modeli Harley-Davidson LiveWire S2 Mulholland’ı tanıttı. Amerikalı motor üreticisinin ilk elektrikli cruiser’i konumunda olacak LiveWire S2 Mulholland gün yüzüne çıktı.

S2 platformunu temel alan motosiklet, tasarımı ile oldukça dikkat çekiyor. Bu model de önceki S2 Del Mar modeli gibi, Harley’in ayrı bir şirketi olan LiveWire markasıyla piyasaya sürülecek.

Harley-Davidson LiveWire S2 Mulholland Özellikleri

LiveWire S2 Mulholland, Arrow platformu üzerine kurulan ve geliştirilen 10,5 kWh batarya kapasitesi ile düşük hızda 194 km menzil sunan motosiklet, ortalama 90 km/s gibi sabit sürüş ile 120 km’ye yakın menzil sunuyor. 196 kg ağırlığa sahip elektrikli motosiklet 84 HP güç ile 263 Nm tork sunuyor. Motosikletin 0/96 km/s verisi ise yalnızca 3,3 sn. Şarj tarafına baktığımızda AC şarjla %20’den %80’e şarj dolum süresi 78 dakika.

Batarya10.5 kWh Nominal
Şarj TipiJ1772 Type 1
Tork263 Nm
Güç84 HP
Koltuk Yüksekliği30.25
Ağırlık195 kg
Maksimum Hız160 km/s

Harley-Davidson LiveWire S2 Mulholland Fiyatı

Elektrikli cruiser motosiklet Harley-Davidson LiveWire S2 Mulholland, aynı anda ABD ve Kanada’da 15.999 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Motosikletin Avrupa satışlarının ise 2025 yılında başlaması bekleniyor.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir