Volkswagen, otonom sürüş konsept aracı ‘gen.travel’ı tanıttı!

gen.travel

İşte karşınızda geleceğin aracı! Uzay filmlerindeki araçları aratmayacak bir tasarım ile Volkswagen’in yeni sürücüsüz araç konsept modeli gen.travel! Tüm detayları sizlerle yazımızda paylaşacağız.Keyifli okumalar dileriz!

Gen.Travel’in tamamıyla gelecekte ortaya çıkacak olan modellerin test’i için üretilecek diyebiliriz.Özellikle sürücü ve yolcular ile duygusal bağ kuracak bu konsept model bununla birlikte yeni işlevleri de test edecek.

GEN.TRAVEL ile Alman otomobil şirketi Volkswagen, sedan ve MPV (Çok Amaçlı Araç) arasındaki premium portföyde tamamen yeni bir araç kategorisi oluşturacak.Bu ikonik araç bir çok yenilik dolu özelliklerle gelecek.Volkswagen İnovasyon Başkanı’nın açıklamalarına göre: ”GEN.TRAVEL ile, yenilikçi teknoloji ile yakın gelecekte mümkün olabilecekleri bugünden deneyimleyebiliriz.Seyahat artık yeni bir seviyede. Emisyonsuz ve stressiz.” sözlerinde bulundu.

GEN.TRAVEL, her seyahatler için özelleştirilebilen ve bir mobilite hizmeti olarakta bizlerle olabilir.Yani bunun diğer bir adı örnek vermek gerekirse Martı Scooter’lar gibi her bir noktada bulunabileceği anlamını taşıyor.Benzersiz, modüler bir iç mekan konseptine sahip olan GEN.TRAVEL ile 4 kişi ile rahatlıkla seyahat etmeniz mümkün.

Yenilikçi bir yolcu emniyet sistemi ile yatar pozisyonda olsanız bile maksimum güvenlik sağlanır,koltuklar yatak şeklinde katlanabiliyor! GEN.TRAVEL’ın içerisinde bulunan aydınlatma sistemi, yolcuların uykuya dalmasına ve doğal bir şekilde uyanmasına yardımcı olmak için melatonin üretimini dolaylı bir şekilde etkiler. GEN.TRAVEL ayrıca artırılmış gerçeklik (AR) bulunduruyor bu da eğlenceli bir hale yolculuk demek.GEN.TRAVEL geri dönüştürülmüş veya doğal malzemelerle birlikte sürdürülebilir malzemeler kullanılarak üretilicek.

GEN.TRAVEL’DA DİREKSİYON BULUNMUYOR!

GEN.TRAVEL’in fütüristik dış görünümü iki bölüme ayrılmış: Şeffaf, cam kabin, tüm teknik özellikleri barındıran alt bölüme entegre edilmiştir.Pencerenin kenarı bel hizasındadır, bu da dışarıyı en iyi şekilde görebilmek imkanı sunmakta.Aynı zamanda yolcular arabada düz yatarken herhangi bir dış etkenlere mahrum kalmaz.GEN.TRAVEL’in kanat kapıları daha konforlu giriş ve çıkış sağlar.

gen.travel’ı nasıl buldunuz sizce geleceğin sürücüsüz aracı olabilir mi? Fikirlerinizi merak ediyoruz! Aşağıdan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir