Suzuki, Daihatsu, Toyota ve CJPT yeni Mini araçlarını tanıtacak! FY2023

Key-car denilince akla gelen markalardan Suzuki, Daihatsu, Toyota ve CJPT bir araya geliyor.FY2023 etkinliğinde boy gösterecek Asya menşeili markalar yeni mini elektrikli araçlarını tanıtacak.

Özellikle Orta Asya tarafında toplam ticari araç filosunun yaklaşık %60’ını oluşturan bu mini elektrikli araçların, arz/talep ilişkisinin artışıyla bu da onları elektrifikasyonun ilerlemesi durumunda karbon nötrlüğünün sağlanmasına önemli ölçüde katkıda bulunabilecek bir araç türü haline getirdi.Doğaya karşı sağladığı emisyon oranlarının yanında trafik faktöründe de baya etkililer diyebiliriz.Özellikle park sorunu bu araçlar ile tamamen ortadan kalkmış oluyor.Mini boyutlarıyla bu araçlar şehirler için oldukça verimli diyebiliriz.

Ayrıca Bu dört şirket tarafından geliştirilen mini ticari van minibüs BEV araçlar Tokyo’daki sosyal uygulama projelerinde kullanılacak.

Suzuki, Daihatsu, Toyota ve CJPT yeni mini van elektrikli araçlarını FY2023’te görücüye çıkaracak.FY2023 etkinliğini sabırsızlıkla bekliyoruz.Etkinlik başlar başlamaz bu 4 markanın yeni elektrikli modellerini sizlerle paylaşacağız.

Mini ticari van elektrikli araçları nasıl buluyorsunuz? Sizce şehirler için önem arz ediyor mu? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir