Üretimi Türkiye’de olacak olan Ford e-Transit Custom tanıtıldı!

Ford e-Transit Custom

Geçtiğimiz hafta Ford Otosan tarafından tarihi sürpriz bir şekilde açıklanan Ford e-Transit Custom tanıtıldı.Üretimi Ford Otosan’ın Kocaeli fabrikasında gerçekleşecek olan e-Transit Custom’un ülkemiz açısından ihracata önemi çok büyük.

9 mayıs tarihi verilen tanıtım videosu gün içinde yayınlandı.Aracı ilk izlediğimizde özellikle tasarım olarak beğendiğimizi ifade edebiliriz.Ayrıca öndeki uzun far tasarımı da oldukça şık durmuş.Ticari açıdan iyi bir görünüme sahip olmak ile beraber VIP hizmetler içinde kullanılabileceği oldukça öngörülebilir.

Ford Otosan’ın 2 milyar dolarlık tarihi yatırımı ile Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde ki fabrikada üretime başlanacak olan %100 elektrikli transit araç Ford e-Transit Custom’un Özellikleri:

Toplamda 380 kilometre menzile sahip olan e-Transit Custom, ProPower Onboard teknolojisiyle donatılan e-Transit Custom, DC hızlı şarj ile şarj konusunda da oldukça başarılı diyebiliriz.

Kocaeli Fabrikalarında üretilecek yeni Ford E-Transit Custom tanıtıldı –  Otomobilin Mesut Abisi

Ford Otosan’ın açıklamalarına göre e-Transit Custom, 2023’ün son çeyreğinde üretime başlayacak.Ford E-Transit Custom’un fiyatı ise henüz bilinmiyor.İlk fiziksel tanıtımı ise Eylül ay’ı içerisinde gerçekleşeceği söyleniyor.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir