Mini elektrikli Fiat Topolino Türkiye’de satışa sunuldu!

Fiat Topolino
Fiat Topolino

Fiat Topolino Türkiye’de satışa sunuldu. Boyutları ve kompakt tasarımı ile Citroen Ami’yi anımsatan mini elektrikli Topolino’nun Türkiye fiyatı 449.900 TL olarak açıklandı.

Ülkemizde gün geçtikçe popülaritesi arttıran mini elektrikli mobilite araçlarına bir yenisi daha eklendi. Ufak boyutları ile dikkat çeken İtalyan devi Fiat’ın ikonik aracı Topolino, Türkiye’de yer alan mini elektrikli araçlara katılan yeni üye oldu. Tıpki Citroen Ami gibi B1 ehliyetiyle 16 yaşından itibaren kullanılabilen Topolino, şehir içi kullanımlarda oldukça avantaj sağlıyor. Özellikle bu tip araçların ufak boyutlarda olması sebebiyle yatay parkın yerine dik park etmekte mümkün olabiliyor. Bu da metropol şehirlerde büyük avantaj demek oluyor.

5,4 kWh batarya kapasite ile gelen mini elektrikli Topolino, 75 km menzile sahip. Maksimum hızı 45 km/s olan Topolino 2 farklı versiyona sahip. 2,5 metre uzunluğu ile kompakt boyutlara sahip Topolino, Türkiye’de 449.900 TL’lik fiyatıyla kapıyı açtı. Üst versiyon ‘Topolino Plus’ ise 479.900 TL fiyat etiketine sahip. Topolino Plus, Topolino ile aynı teknik özelliklere sahip. Donanım olarak farklılık olan Topolino Plus, arka taşıma ünitesi, DolceVita Box, gümüş detaylı aynalar gibi donanım özelliklerine sahip. Fiat Topolino’ya Fiat showroom’larından veya Fiat’ın sitesinden online satın alarak sahip olabilirsiniz.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir