Farizon Xingxiang V6E Türkiye (Özellikleri, Fiyatı ve Menzili)

Farizon Xingxiang V6E‘nin Türkiye’ye gelmesi ve EVPOWER distribütörlüğünde satışa sunulacak olması, elektrikli araç pazarında heyecan uyandıran bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.Aracın Türkiye’de rekabet edeceği model ise Maxus e-Deliver 3 olacak.Araç ile ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Farizon Xingxiang V6E Türkiye’ye giriş yaptı

Çin’deki satış fiyatının 22.000 dolar olduğu belirtilen aracın, sunduğu 285 km menzil, 41,86 kWh batarya kapasitesi, 82 HP güç ve 220 Nm tork gibi teknik özellikleriyle dikkat çekmesi bekleniyor. Ancak, bu aracın Türkiye’deki satış fiyatı henüz resmi olarak açıklanmadı, araç hakkında bildiğimiz bir diğer detay %40 gümrük vergisinden muaf olacağı.

Çinli Geely’nin ticari elektrikli markası Farizon Auto’nun bünyesinde bulunan elektrikli hafif ticarinin Türkiye distribütörü EVPOWER oldu. Şirket tarafından ilk ihracatın gerçekleştiği bilgisi paylaşıldı.

Türkiye’deki distribütörü EVPOWER olan Farizon, Çin menşeli olmasına rağmen ticari elektrikli araç satışı yapacak olması nedeniyle, yetkili servis yönetmeliği ve %40 ek gümrük vergisi uygulamalarından muaf tutulacak.

Farizon Xingxiang V6E modeli, Türkiye pazarında satışa sunulmaya başlandığında 8 yıl veya 400.000 kilometrelik bir batarya garantisi ile müşterilere sunulacak. Çin fiyatı 22.000$ olan ticarinin ülkemizdeki fiyatı henüz açıklanmadı.

Farizon Xingxiang V6E’yi nasıl buldunuz? Sizce ülkemizde satış başarısı yakalayabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi X (eski adıyla Twitter) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir