Elektrikli otomobil ithalatına ek ilave gümrük vergisi getirildi! İşte Detaylar

Elektrikli Otomobil Vergi

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, sadece elektrik motora sahip olan yeni elektrikli araçların yurtdışından ithalatında %10 oranında ilave gümrük vergisi alınacak.İşte elektrikli otomobil vergi konulu haberimizin devamı…

Resmi gazetede yayınlanan ek vergi kararı

TOGG’un seri üretime geçeceği tarihi artık hepimiz resmi mecralardan da duyduğumuz kadarıyla biliyoruz.Seri üretim bu yılın sonunda olacağı tahmin ediliyor.TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’ın yaptığı açıklamalara göre 2023’ün Mart ayında TOGG yollarda görülecek.

TOGG seri üretimi öncesi elektrikli otomobiller için yapılan bir çok yeniliği ve teşvik indirimlerini sizlerle paylaşmıştık.O haberimize de buraya tıklayarak gidebilirsiniz.Bu yapılan hamlelerle birlikte TOGG için avantaj sağlanılacağı aşikar.Son ÖTV indirimi ile birlikte 900 bin TL‘lik fiyatı da TOGG hakkında en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.

TOGG

Bu yapılan hamleyi nasıl buldunuz? İthal edilen elektrikli otomobillere uygulanan ek vergi TOGG için avantaj sağlar mı? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Son eklediğimiz elektrikli araçlarla ilgili haberlere gitmek için buraya tıklayın.Ayrıca bizi instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir