Lunaz, okyanus temizleme tekstilleriyle yapılan dünyanın ilk elektrikli klasik Jaguar’ını tanıttı!

Lunaz

Günümüzde giderek yaygınlaşan elektrikli araç sektöründe ilkler yaşanmaya devam ediyor. Lunaz, dünyada bir ilk olan okyanus temizleme tekstillerinin kullanıldığı elektrikli klasik Jaguar’ı tanıtarak başarısını kanıtladı.

Dünyanın önde gelen ileri dönüşümlü, restore edilmiş ve elektrikli arabaların yaratıcısı olan Lunaz, 1952 Jaguar XK120’ı Londra’daki çok özel bir müşteri olan Concours on Savile Row’a tanıttı.

Elektrikli klasik Jaguar, böyle bir proje için dünyada bir ilk olan okyanus temizleme malzemelerini kullanan deri içermeyen bir iç mekan sundu. Bu, geri dönüştürülmüş balıkçılık ağlarından dokunan halılar içermektedir. Aynı zamanda, bu halıların arkası, plastik şişeler gibi denizdeki plastik kirliliğinden ileri dönüşüme girer.

Okyanusta ki malzemelerin geri dönüşüm süreci halihazırda moda, kaliteli mobilya yapımı ve üst düzey saat üretiminde kullanılmaktadır. Bunun gibi sürdürülebilir malzemelere yönelik küresel talep, büyük oranda çevresel etki yaratıyor: Lunaz’ın halı oluşumunda kullanılan malzemelerin yapımında her bir ton hammadde için yedi varil hem petrol tasarrufu sağlanıyor ve nerdeyse yedi tona yakın karbon salınımı olmuyor.

Elektrikli klasik Jaguar

Bu, Lunaz tasarım direktörü Jen Holloway tarafından yönetilen bir şirket içi tasarım departmanına düşmektedir. Holloway ve takımı, müşterilerin estetiğini ve kişisel hassasiyetlerini anlamak adına onlarla yakın iş birliği yapar. Bu özel yapı söz konusu olduğunda müşteriler, deri alternatiflerini ve yenilikçi dönüştürülmüş malzemelerin görsel aynı zamanda konfor açısından nasıl performans gösterdiğini anlamak için devreye alma ve spesifikasyon süreci boyunca Lunaz’ı ziyaret etti.

Bu yakın işbirliği, tekstillerin, geleneksel ahşapların ve geri dönüştürülmüş malzemelerin yenilenen karışımıyla bir iç mekan sağladı. Buna örnek olarak, koltuk çevresinin dönüştürülebilir alüminyumdan yapıldığını söyleyebiliriz. Bu koltuğun işlevsel gereksinimleri karşılanırken hem çağdaş bir estetik katılmış hem de geleneksel klasik malzeme paletlerine bir alternatif sunulmuştur.

Lunaz’ın mühendis ekibi, en son bilgi-eğlence ve ses teknolojisini araca ustaca entegre etti.Buna, müşterinin tercih ettiği navigasyon ve müzik uygulamalarını çalıştırmak için Apple CarPlay ile kurulan bir ekranın gizlice yerleştirilmesi de dahildir.

Jaguar’ın elektrikli klasiği Lunaz’ı nasıl buldunuz? Yorumlarda düşüncelerinizi merakla bekliyoruz.

Son eklediğimiz haberleri incelemek için buraya tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın! Elektrikle kalın. 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir