Elektrikli Dodge Charger Daytona EV tanıtıldı

elektrikli-dodge-charger-daytona-ev
elektrikli dodge charger daytona ev

Yapay motor sesine sahip elektrikli Dodge Charger Daytona EV görücüye çıkarıldı. 2022’de ilk kez konsept olarak tanıtılan araçtan detaylar paylaşıldı.

Muscle car dünyasının önde gelen marka modellerinden Dodge Charger’ın elektriklisi bir anda tüm dünyanın gündemine oturdu. Muscle car araçlara elektrikli versiyon Dodge Charger Daytona EV’de katıldı. Performans ve menzil değerleri ile öne çıkan araç, 3 farklı renk seçeneği ile tanıtıldı. Sedan ve coupe olarak iki farklı gövdede lanse edilen aracın en üst versiyonu tam bir performans canavarı. Daytona Scat Pack ismiyle en güçlü versiyon konumunda olan araç 675 HP güç ve 1355 Nm tork sunuyor. iki farklı versiyonda (R/T ve Daytona Scat Pack) tanıtılan elektrikli muscle car’ın R/T sürümü ise 496 HP güç sunuyor.

Dodge Charger Daytona EV (Daytona Scat Pack)’in teknik özellikleri ise:

  • 100,2 kWh batarya kapasitesi
  • 400V mimari
  • 418 kilometre menzil
  • 670 HP güç
  • 1355 Nm tork
  • 0-96 km/s 3,3 saniye
  • 216 km/s maksimum hız
  • 0-96 km/s 3,3 saniye

Giriş versiyonu olarak sayabileceğimiz Dodge Charger Daytona EV’in R/T versiyonu 510 km menzil vaad ediyor. Aracın bu versiyonunda 0-96 km/s verisi 4,7 saniye iken maksimum hızı ise 221 km/s.

Sesi ile dikkat çeken muscle car araçlarda peki elektrikli olunca ses kaybolacak mı? sorusuna ise Dodge Charger Daytona EV’e son dönemde elektrikli araçlarda kullanılan yapay motor sesi yardımcı olacak.

Fiyat tarafında Dodge’dan resmi açıklama yapılmasada aracın başlangıç fiyatının 75.000$ olacağı tahmin ediliyor. Dodge Charger Daytona EV, Stellantis’in Kanada’daki tesislerinde üretilecek.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir