Elektrikli Doblo geliyor! Mangal ve Piknikçileri Sevindiren Haber 2022

Elektrikli Doblo

Elektrikli Doblo

Elektrikli Fiat Doblo Ne Zaman Çıkacak?

Elektrikli Fiat Doblo

Elektrikli Fiat Doblo Nerede Üretilecek?

Türkiye’nin en çok satan otomobilleri denildiğinde akla gelen ilk isimlerden Fiat Doblo’nun tamamen elektrikli versiyonu geliyor.Özellikle sosyal medya mecralarında piknikçi ve mangalcı dayıların vazgeçilmezi olarak bilinen Fiat Doblo elektrikli versiyonu ile bizlerle olacak.

Yaklaşık 23 yıldır Bursa’da üretimi gerçekleşen ve 2000’li yılların başında Fiat’ı iflastan kurtaran Doblo, 23 yıl sonra Bursa’dan ayrılma kararı aldı.

Uzun bir aradan sonra Bursa’dan ayrılan Fiat Doblo’nun üretimi İspanya’da gerçekleşecek.Yeni nesil tamamen elektrikli Fiat Doblo’nun üretimi İspanya’da olacak.Yeni nesil elektrikli Doblo’yu İspanya’da, çok Hollanda menşeli çok uluslu otomobil şirketi Stellantis üretecek.Doblo’nun yeni üretim yeri Stellantis Grubu’nun Vigo fabrikasında gerçekleşecek.

4 nesilli Doblo’nun 5. yeni nesli tamamen elektrikli olacak olan Doblo ile beraber Stellantis Grubu’nun üretimi altında Peugeot, Opel, Citroen ve Toyota’da aynı platformda ortak olarak üretilecek.

Son eklediğimiz güncel elektrikli araç haberlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca güncel haberlerden haberdar olmak ve yeni elektrikli araçların video içeriklerini izlemek için bizi instagram’da takip etmeyi unutmayın.Tıkla,takipte kal.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir