Tamamen elektrikli Astra ve Astra Sports Tourer tanıtıldı!

Elektrikli Astra

Opel ve kardeş şirketi Vauxhall, tamamen elektrikli Astra Electric ve Astra Sports Tourer Electric’i tanıttı.Merak edilen yeni Astra ve Tourer modelini yazımızda sizlerle tüm detaylarıyla paylaşacağız.

Opel Astra Electric ve Beş kapılı station modeli ile yeni akülü elektrikli modeliyle yeni Astra Sports Tourer Electric’e merhaba deyin! Florian Huettl (Opel CEO’su) mobilitenin ‘Yeşil Yenileme’sinden bahsederken kastettiğimiz şey bu.Aynı zamanda, elektrifikasyon atağımızı başlatmaya devam ediyoruz.Yeni Opel Astra Electric, Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olma yolunda önemli bir role sahip.” ifadelerinde bulundu.

Tüm Astra Electric ve Astra Sports Tourer Electric modelleri 18 inç elmas kesimli alaşım jantlarla birlikte geliyor ve bu jantlar daha şık ve stil sahibi görünümde olabilmesi için siyah kaplama yapılmış.Bu da aracın lastiklerine bir hava katmış diyebiliriz.

270 Nm tork gücü üreten 114kW (15hp) elektrik motoruna sahip ve 54kWh pil ile çalışan Yepyeni Astra Electric, tek bir şarjla sertifikalı 416 kilometreye kadar menzil sunuyor.Azami hız ise şimdiki tablo için 170 km/s ile paylaşılmış.

Astra Electric bizleri 3 modda karşılıyor.Bunlar; Eco, Normal ve Sport mod olarak kullanıcılara sunulmuş.

Yeni Astra Electric’in 100 kilometre’de ne kadar (kWh) elektrik harcadığına bakacak olursak; Astra Electric 100 kilometre yalnızca 12,7 kWh elektrik harcadığı da paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.Bu araç için uzun yolda zaman kazandırır yorumu oldukça doğru olacaktır.Ek olarak tamamen elektrikli Astra, evdeki duvar prizi için standart olarak üç fazlı 11 kW dahili şarj cihazı ile donatılmış.

Beş kapılı olan bir diğer model Sports Tourer Electric’te Astra Electric ile aynı teknik özelliklere sahip.

Astra Sports Tourer Electric’te görmezden gelinmeyecek bir diğer özellik ise bagaj hacmi.Arka koltuklar standart halde iken bile bagajda 516 litre bagaj alanı sunan Tourer’da, koltuklar yatırıldığında bu kapasite 1.553 litreye çıkıyor.

Astra Electric için siparişler 2023’ün ilk çeyreğinde başlayacak.Teslimat bilgisi ise şuan için 2023 Haziran Ayı.Astra Sports Tourer Electric tarafında ise siparişler, 2023’ün ikinci yarısından itibaren başlayacak.Tourer’in teslimatları ise Ağustos-Kasım arasında gerçekleşeceği de paylaşılan detaylar arasında.

İşte iki yeni elektriklinin özellikleri.İki modelde aynı özelliklere sahip.

Opel Astra Electric ve Astra Sports Tourer Electric Özellikleri
• 156 PS güç ve 270 Nm tork
• 54 kWh batarya kapasitesi
• 416 km menzil
• 100 kW’a kadar hızlı şarj desteği
• 30 dakikada %20’den %80’e şarj dolumu

Elektrikli Opel Astraları nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir