e.Go e.wave X’in lansmanı PSG’li yıldız Neymar ile yapıldı!

e.Go e.wave X

Life modeli sonrasında büyük beğeni toplayan, Cenevre Otomobil Fuarı’nın en çok dikkat çeken girişimi ilan edilen e.Go, yenilikler ve teknoloji dolu elektrikli araçlarla devam ediyor.Gün içerisinden gerçekleştiren lansman ile e.Go e.wave X tanıtıldı.İlk modele göre bir çok yenilik ve iyileştirme yapılan e.Go e.wave X’in lansmanında sürpriz bir konuk sahne aldı.

Teknik bilgiler ve e.Go e.wave X’in detayları anlatılan lansmanda bir kaç dakika sonra Paris Saint-Germain’in ünlü futbolcusu, yıldız ismi Neymar sahne aldı.

Neymar’ın katılımı ile e.Go e.wave X’in örtüsü kaldırıldı.Tasarımı ve detayları oldukça şık görünen bu araçta, direksiyonun hemen üstünde yanyana 2 adet LED ekran bulunmakta.Önceki modeli Life’da böyle bir iç dizayn yoktu 2 ekranı da ayrı konumda idi.Böylelikle sürücü için de kolaylık sağlanmış diyebiliriz.

İşte Mini Araç e.Go e.wave X’in teknik özellikleri:

e.wave X’te yalnızca tek elektrik motoru mevcut.Life versiyonunda motor gücü 80 PS iken, e.wave X’te bu güç 109 PS’ye çıkarılmış.Ortalama 150 km menzile sahip olan bir önceki modele göre bu modelde toplam menzil 250 km’ye kadar çıkıyor.Elektrikli araçların en çok merak edilen ”yokuş çıkıyor mu?” sorusuna da ”yokuş kalkış desteği” donanımı ile cevap verilmiş.

Tanıtımı yapılan ve Neymar’ın da katılımıyla da büyük ilgi duyulan lansman sonrası e.Go e.wave X’in ön siparişleri alınmaya başladı.Almanya menşeili girişim, araçlarını yalnızca Avrupa’ya satışa çıkarmış durumda.Mini, kompakt elektrikli aracın fiyatı ise 24.990 €’luk başlangıç fiyatı ile satışta.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir