Tamamen elektrikli E-Tourneo Custom tanıtıldı! Türkiye’de üretilecek!

E-Tourneo Custom

Ford Pro, tamamen elektrikli gelişmiş bir aktarma organına sahip tamamen yeni E-Tourneo Custom’ı tanıttı.Üretimi Türkiye’de Ford Otosan’ın Kocaeli’deki fabrikasında gerçekleşecek E-Tourneo Custom’u tüm detaylarıyla sizlerle yazımızda paylaşacağız.

E-Tourneo Custom, 375 kilometre m sürüş menzili sağlayabilen son derece yüksek verimli ve akülü elektrik aktarma organları ile birleştirerek ticari araç deneyimini en üst seviyelere çıkarıyor.

Ford’un 2024 yılına kadar Avrupa’da piyasaya süreceği 4 yeni ve tamamen elektrikli modelinden biri olan E-Tourneo Custom, sekiz kişiye kadar geniş kapasiteye sahip ve hem kişisel hem de ticari olarak tercih edilebilecek kategoride bulunuyor.

Yeni model E-Tourneo Custom, ultra esnek raylı arka koltuk, eller serbest elektrikli yan kapılar, B&O ses sistemi, dijital anahtar kartları, panoramik cam tavan’ın yanı sıra yepyeni bir eğimli direksiyon simidi dahil olmak üzere premium özellikler taşıyor.

Ayriyetten tamamen elektrikli yeni model E-Tourneo Custom bir versiyonu daha bulunuyor.Aracın Plug-In Hybrid (PHEV) versiyonuda bulunuyor.

Tüm Tourneo Custom model araçlar, uçtan uca şarj çözümleri, FordPass Pro uygulaması ve FORDLive’a bağlı çalışma süresi sistemi de dahil olmak üzere Ford Pro yazılım platformu ve bağlantılı hizmetler ile tamamen entegre edilmiş.

Ford F-150 Lightning modeli ile E-Tourneo Custom’da aynı pil hücresi teknolojisini kullanmış.74kWh pilde ve 160kW elektrik motoru bulunan E-Tourneo Custom, olağanüstü performans ve verim sunacak.Daha fazla enerji verimliliğinin yanı sıra daha konforlu bir sürüş deneyimi için tek pedallı sürüş özelliği de sunuyor.

11kW AC üç fazlı şarj cihazı, pili sekiz saatten daha kısa sürede tamamen şarj edebiliyor.125kW DC hızlı şarj cihazı kullanıldığında ise bu süre %15-%80 şarj aralığında tam tamına 41 dakika sürüyor. E‑Tourneo Custom’ın şarj profiline baktığımızda, daha hızlı yükleme sağlamak için enerjiyi önden sağlıyor.Laboratuvar testlerinde 125kW DC hızlı şarj cihazı kullanılarak yalnızca beş dakikada neredeyse 37 kilometre menzil sağlandığıda paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

2.000 kg çekme kapasitesini sahip E-Tourneo Custom bunun yanı 8 kişiye kadar yolcu kapasitene sahip. 

Gelelim E-Tourneo Custom’un teknik verilerine:

  • 74 kW batarya kapasitesi
  • 218 HP Güç
  • 100 kilometre 20 kWh tüketim
  • 160 kW elektrikli motor
  • 370 kilometre menzil
  • 41 dakikada %15’ten %80 şarj seviyesine ulaşıyor

Ford E-Tourneo Custom’u nasıl buldunuz? Düşünce ve fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir