CUPRA elektrikli 3 yeni modelini tanıttı! İşte Detaylar

CUPRA Elektrikli Araç

CUPRA Elektrikli

CUPRA Elektrikli Araba

CUPRA Elektrikli Otomobil

CUPRA Elektrikli Özellikleri

CUPRA Elektrikli otomobil piyasasında fark yaratan bir diğer isimlerden biri.CUPRA’nın yepyeni tamamen elektrikli otomobillerini yazımızda sizlerle paylaşacağız.Önümüzdeki 3 yıl içerisinde 3 yeni elektrikli modeli ile bizlerle olacak CUPRA’nın yeni modellerinden detaylar:

Gün içerisinde 3 yeni elektrikli modelini tanıtan CUPRA, Terramar, Tavascan ve UrbanRebel Concept modellerini bir araya getirdi.

Öncelikle CUPRA’nın konsept aracı UrbanRebel Concept ile başlayalım.UrbanRebel Concept’in teknik detayları ve tasarımı bi’hayli ilginç.İspanya’nın e-mobilite ile akla gelen ilk ülkelerden olduğunu biliyoruz.İspanyol menşeili CUPRA, e-mobilite pazarında yer almayı planladığı UrbanRebel Concept aracı ile 2025 yılında yollarda olacağı planlanıyor.İspanya’nın Barcelona şehrinde tasarlanan ve üretilen CUPRA UrbanRebel Concept’in henüz resmi verilerin paylaşılmadığını belirtmek isteriz fakat toplam menzilin 250-480 kilometre arasında olacağı tahmin ediliyor.

CUPRA UrbanRebel Concept

UrbanRebel Concept‘in performansını iyileştirmek adına 3D baskı parçaları ile bir araya getirilerek parametrik bir tasarım ile karşımızda.Üstelik bu Concept araç 100 kilometreye 6,9 saniyede ulaşabiliyor.

Bir diğer elektrikli modelde CUPRA’nın ilk elektrikli SUV’si konumunda olacak olan CUPRA Terramar var.CUPRA, Terramar ile elektrikli SUV piyasasında bende varım diyor adeta.Bu da CUPRA’nın DNA’sında elektrikli ve hybrid araçların olduğunun göstergesi.Yeni elektrikli SUV Terramar, dünyanın en hızlı büyüyen segmenti kategorisinde elektrikli SUV’lere meydan okuyacak gibi görünüyor.

Cupra Terramar

CUPRA Terramar tamamen elektrikli modda 100 kilometreye kadar menzil mesafesi sunacak.CUPRA Terramar, Audi’nin üretim gerçekleştirdiği Macaristan’da ki Györ fabrikasında üretilecek.

Cupra Tavascan

Gelelim CUPRA’nın gün içerisinde tanıtmış olduğu diğer model CUPRA Tavascan‘a.Tavascan, 2019’da CUPRA’nın konsept aracına benzerliği ile ön planda.CUPRA’nın gözde elektriklisi Tavascan’ın 2024 hedefleri de oldukça fazla.Tavascan, 2024 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek.CUPRA, Tavascan modeli ile elektrikli araç dünyasında yeni bir pazara ve vizyona açılmayı hedefliyor.

CUPRA’nın yeni elektrikli modellerini nasıl buldunuz? Yorumlarda fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.Son eklediğimiz haberlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Ayrıca bizi instagram’dan takip ederek güncel içeriklere hızlıca ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir