Şekil değiştirebilen mini elektrikli: City Transformer CT1

City Transformer CT1

City Transformer’ın mini ve dünyanın ilk şekil değiştiren tamamen elektrikli CT1 modeli Paris’te tanıtıldı.Mobilitede öncü olabilecek City Transformer CT1’i gelin sizlerle birlikte tüm detaylarıyla inceleyelim:

Mega şehirlerde yoğun trafiğe bağlı olarak nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan CT1 , iki koltuklu, dört tekerlekli, tamamen elektrikli ve akıllı bir mikro otomobildir.

Şehrin haylazı: City Transformer CT1

Tamamen elektrikli güç aktarma organı ve seyir halinde boyutunu genişleterek değiştirebilen akıllı bir dingil mesafesi ile CT1, şehir içi kullanım ile ilgili sorunların üstesinden gelme fırsatını benzersiz bir şekilde sağlıyor.Bu mini elektrikli, yer kaplama ve trafikte oluşan tıkanıklığı önemli ölçüde en aza indirmeyi, zararlı ve çevreyi kirleten maddeleri azaltmayı, gürültü kirliliğini azaltmayı ve kentsel alanlarda park yeri kullanılabilirliğini maksimum hale getirmeyi hedefliyor. CT1, güvenlik, konfor ve sürüş keyfi faktörü gibi temel temel özelliklerden ödün vermeden mobilitede adeta yeni bir çağı temsil ediyor.

City Transformer CT1’in Özellikleri

Mini elektriklinin özelliklerine değinecek olursak iki koltuklu araç, kentsel çevredeki en küçük park yerlerine manevra yapabilmesi için genişliğini 1,4 metreden bir metreye indirebilecek şekilde tasarlanmıştır.Bu benzersiz dingil mesafesi dönüşümü ile trafik ve tıkanıklık gibi durumların üstesinden gelmek için seyir halinde gerçek zamanlı olarak gerçekleşebiliyor.Tek tuşla yana doğru genişleyen bu mini elektrikli, isminde olduğu gibi tam bir Transformers diyebiliriz.

Bugün piyasadaki diğer standart EV pilleriyle karşılaştırıldığında kütle olarak %80 daha küçük olan pil paketi de dahil olmak üzere yalnızca 590 kilogram ağırlığa sahip olan CT1, 180 km’lik olağanüstü bir menzil sunuyor.

Yalnızca 30 dakika gibi kısa bir sürede CT1’in pillerini %10’dan %80’e şarj etmek mümkün.

CT1’in performansı boyundan büyük!

1.4 metre genişliğindeyken (performans modunda), CT-1’in azami hızı 90 km/sa; bir metre genişlikteyken (şehir modunda), hız 45km/s ile sınırlandırılır.CT1, 2.500 mm uzunluğa ve 1.800 mm’lik optimize edilmiş bir dingil mesafesine sahip.

Kaynak: City Transformer

City Transformer CT1’in fiyatı henüz belli değil fakat 2024’te seri üretime girmesi planlanıyor.

City Transformer CT1’i nasıl buldunuz? Sizce ülkemizdeki satışları nasıl bir ivmede olur? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir