Citroen e-C4 X tanıtıldı! İşte Citroen’in Yeni Gözdesi

Citroen e-C4 X

Citroen e-C4 X‘i inceleyeceğimiz aynı zamanda Citroen e-C4 X Özellikleri, Citroen e-C4 X Fiyat konularını da tüm detaylarıyla cevaplayacağımız yazımızı sizlerle paylaşacağız.

Citroen e-C4 X

Citroen e-C4 X Özellikleri

Citroen e-C4 X Fiyatı

Elektrikli araçlar konusunda emin adımlarla yürüyen ve yatırımlarına devam eden Citroen, yepyeni bir SUV tarzına yakın elektrikli modeli ile bizlerle.Citroen’in C serisinin çizgilerini devam ettiren e-C4 X modelini merak edilen yönleriyle sizlere aktaracağız.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde 50 adetlik stok ile Citroen Ami’yi bireysel satışa sunan Citroen, yeni haftaya yepyeni bir modeliyle giriş yaptı.

Zamansız tasarımı ile Citroen e-C4 X dört kapılı SUV ruhuyla bütünleşmiş bir model diyebiliriz.100 kW batarya kapasitesi ile 136 HP gücünde ve 260 nM tork üretebiliyor.3 farklı moda sahip olan e-C4 X, Eco, Normal ve Sport modlarla sürüş deneyimi yaşatıyor.Rejeneratif frenleme sistemi ile 50 kWh pil takımını kısmende olsa şarj edebiliyor.Ayrıca e-c4 x yalnızca 30 dakikada 0 şarjdan %80 değerine ulaşabiliyor.

Yazılım kısmında Citroen’in MyCitroen yazılımına sadık kalınmış.”Merhaba Citroen” komutu ile her türlü uygulamaya erişmek mümkün.Ayrıca sesli komut sisteminde 20’ye yakın dil desteği de eklenmiş.Klima kontrolü,ses kontrolü ve telefonla alakalı işlevleri kullanmayı sağlıyor.

Pil kısmında Citroen bu model için kullanıcılarına oldukça avantaj sağlıyor.Citroen’in e-C4 X modeli için pil garantisi, orjinal pil için %70’e 8 yıl ve 100.000 mil garantisi ile satışa sunuluyor.

Hız, performans ve menzil konularına değinecek olursakta Citroen e-C4 X 0/100’e 9.7 saniyede ulaşabiliyor.Azami hızı 150 km/s olan Citroen e-C4 X’in toplam kat ettiği menzil ise 360 kilometre.

Türkiye’de satışa sunulan e-C4X’in fiyatları ise:

Yeni Citroen e-C4 X’i nasıl buldunuz? Fikirlerinizi bizlerle aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için buraya tıklayın.Ayrıca bizi Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir