Citroen e-Berlingo (Özellikleri, Fiyatı ve Menzili)

Yenilenen tasarımıyla tamamen elektrikli ticari Citroen e-Berlingo tanıtıldı.Citroen’in dünya çapında ve ülkemizdede talep gören, en çok tercih edilen ticari modeli Berlingo’nun elektrikli versiyonu e-Berlingo yazımızda bizlerle olacak. Citroen e-Berlingo özellikleri, Citroen e-Berlingo fiyatıCitroen e-Berlingo menzili ve çok daha fazlasını tüm detayları ile yazımızda sizlerle paylaştık.

Yenilenen tasarımı ile dikkat çeken Citroen e-Berlingo, Avrupa’ya özel olarak üretildi ve ilk olarak Avrupa’da satışa sunulacak. e-Berlingo‘nun ayrıca daha geniş ve daha fazla yolcu kapasitesine sahip XL versiyonuda mevcut.

Menzil tarafında da değişim olan e-Berlingo, önceki versiyona göre %20 daha fazla menzil sunuyor.

Citroen e-Berlingo Özellikleri

50 kWh LFP (Lityum demir fosfat pil) batarya bulunan elektrikli ticari e-Berlingo, 136 HP güç üretiyor. e-Berlingo‘nun menzili ise 320 km olarak açıklandı. 100 kW (DC) hızlı şarj ile %0 ila %80 arasında şarj etmek yalnızca 30 dakika. Ev tipi şarj tarafında 7,4 kW şarj cihazıyla 7,5 saat veya 11 kW ev tipi şarj cihazıyla ortalama 5 saatte tamamen şarj olabiliyor.

Citroen e-Berlingo Fiyatı

Citroen e-Berlingo‘nun fiyatı Citroen tarafından henüz paylaşılmış değil. Citroen e-Berlingo‘nun rekabetçi fiyatta olması bekleniyor.Tahminen bu fiyatın 20.000€30.000€ arasında olabileceği tahmin ediliyor. Aracın Türkiye’ye gelme konusu ise şuan için belirsizliğini koruyor.

Citroen e-Berlingo’yu nasıl buldunuz? Elektrikli ticarilerin geleceğini nasıl görüyorsunuz? Fikir ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir