Türkiye’de online satışa açılan Citroen Ami, 25 dakikada tükendi!

Citroen Ami

Türkiye’nin dört gözle beklediği Citroen Ami’nin nihayet fiyatı belli olmuştu.Tabii ki bu haberi sizlerle ilk paylaşan biz olduk.Gün içerisinde Citroen Ami‘nin Türkiye için 50 adet ile sınırlı online satışı gerçekleşti.İşte haberin detayları:

45 kilometre maksimum hızı ve 75 kilometrelik menzili ile dünyanın en küçük elektriklisi ünvanına sahip mini kompakt model Citroen Ami gün içerisinde ülkemizde online satışa açıldı.

Aylarca fiyatı gündemden düşmeyen ve sürekli konuşulan Ami’nin resmi fiyatı da geçtiğimiz günlerde belli olmuştu.Citroen, Ami için 219.000₺’lik satış fiyatı ile bayilerde yerini alacağını duyurdu.Aynı zamanda bireysel satışa da açılan Ami için en az 2 adet satın alma zorunluluğu da ortadan kalkmış oldu.

Geçtiğimiz haftalarda Ami için online satışa da açılacağını duyuran Citroen, bugün gün içerisinde Ami’nin online satışlarının başladığını duyurdu.Bu duyuru ile beraber Ami’nin yalnızca 50 adet stoğunun satışa sunulduğunu da ekledi.

Citroen’in ”elektrikli bisiklet” olarak tanımladığı Ami’nin online satışa açılmasının ardından 50 adetlik stok yalnızca 25 dakikada tükendi.

Citroen’in web sitesinde Ami’nin tüm renkleri tükendi.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz olsanız 219.000₺’yi bu araca verir miydiniz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Son eklediğimiz elektrikli araçlar haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir