Citroen Ami Buggy konsepti için sınırlı satışları başlattı!

Citroen Ami Buggy Concept

Ülkemizde aylarca gündemden düşmeyen ve fazlasıyla ilgi gören Citroen Ami için Citroen, farklı konseptlerde 3D baskı tasarımları ile kullanıcılara Ami’nin yeni modellerini sunmaya devam ediyor.

Uzun bir süre fiyatı sır gibi saklanan, üzerinde sürekli fiyat tahmini yapılan ve henüz resmi taraflarca açıklanmayan Citroen Ami’nin fiyatını sizlerle geçtiğimiz günlerde yazımızda paylaşmıştık.Nihayet paylaşılan fiyat ile birlikte Haziran Ayı içerisinde Citroen, Ami’nin satışlarını bireysel satışlara da açmış oldu.

Citroen Ami Buggy Concept

75 kilometre menzil sahip Ami, 45 kilometre maksimum hızıyla şehir içi ulaşım ve park yeri için büyük bir kolaylık olsada Avrupa’da ki fiyatlar ve teşvikleri karşılaştırdığımızda ülkemiz için pahalı bir tercih olduğu çok açık.Dileriz ki ülkemiz için de elektrikli araçların satışlarında vergi indirimi veya teşvik indirimleri ile ilgili çalışma yapılır.

3.5 saat civarında tam şarja ulaşan Ami’nin Aralık Ayı’ndan bu yana ülkemizde 400’e yakın satışı yapılmış.Citroen’in bu yıl ki hedefi ise yıl sonuna kadar 1000 adet satış gerçekleştirmek.

Citroen Ami

Gelelim Citroen’in Buggy konseptine… Citroen, Ami Buggy Concept ile crossover’ı deneyimlemenin de mümkün olabileceğini vurguluyor.Zorlu zemin şartlarında, bozuk yollarda avantaj sağlayacağını vadediyor.

Teknik özellik kısmına baktığımızda ise standart Ami modelinin tamamen aynısı diyebiliriz.Bu vesileyle teknik özellikleri kısmında herhangi bir değişilikliğe gidilmemiş.Citroen Ami Buggy Concept Fransa’da 21 Haziran’da 50 adet ile sınırlı satışa sunulacak.Ön siparişle satışa sunulacak konsept modelin, Ağustos ayında kullanıcılara teslim edileceği tahmin ediliyor.Son olarak Citroen Ami’nin Türkiye fiyatının 219.000₺ olduğunu yazılarımız arasına ekleyelim.Buggy konsept modelinin de bu fiyat bandına yakın olacağını tahmin ediyoruz.

Citroen Ami Buggy Concept’i nasıl buldunuz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Ayrıca bizi instagram’da takip etmeyi unutmayın! Elektrikle kalın. 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir