Chrysler Halcyon Concept tanıtıldı

chryslerhalcyonconcept
chrysler halcyon concept

Chrysler, sürdürülebilirlik odaklı dış ve iç tasarımıyla tamamen elektrikli konsept modeli Chrysler Halcyon Concept’i tanıttı.

Halcyon Konsepti adını, huzurlu ve mutlu bir dönemi ifade eden Yunan mitolojisinden alıyor. Bu isim, tasarımın ve felsefenin sürdürülebilirlik ve çevre dostu mobiliteye odaklanmasını yansıtıyor.

Chrysler CEO’su Stellantis Chris Feuell şunları söyledi: “Chrysler Halcyon Concept, Halcyon adını tam anlamıyla temsil ediyor. Halcyon, teknolojiyi benimseyen ve müşterilere değer sunan yenilikçi ve sürdürülebilir mobilite çözümleri sunarken Harmony in Motion’ı vurguluyor.”

Halcyon Konsepti, markanın elektrifikasyon dönüşümünü temsil ediyor ve Chrysler’ın daha önce tanıttığı fütüristik konseptlerin bir devamı niteliğinde. Chrysler daha önce 2017’de Chrysler Portal Concept, 2022’de Chrysler Airflow Concept ve 2023’te Chrysler Synthesis Cockpit Demonstrator’u tanıtmıştı.

Chrysler, 2025 yılında markanın ilk tamamen elektrikli modelini piyasaya sürecek. Markanın 2028’e kadar tamamen elektrikli bir portföye sahip olması bekleniyor. Halcyon Konsepti, “Stellantis Dare Forward 2030” planına olan bağlılığı güçlendiriyor; bu plan, Stellantis’in küresel karbon ayak izini 2030 yılına kadar %50 azaltmasını ve ulaştırma sektöründe liderlik etmek için 2038 yılına kadar net karbon sıfır hedefine ulaşmasını amaçlıyor.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir