Chery Sterra ES (Özellikleri, Fiyatı ve Menzili) – Tüm Detaylar

Çin’in en büyük otomobil üreticilerinden Chery, tamamen elektrikli sedan modeli Chery Sterra ES‘nin menzilini duyurdu. Chery Sterra ES, Chery Sterra ES özellikleri, Chery Sterra ES fiyatı, Chery Sterra ES menzili ve çok daha fazlasını tüm detayları ile yazımızda sizlerle paylaştık.

Chery Sterra ES

Chery Sterra ES Özellikleri

Chery Sterra ES Fiyatı

Chery Sterra ES menzili

Chery, yakında piyasaya sürmeyi planladığı tamamen elektrikli sedan modeli Sterra ES‘nin 905 kilometre menzile ulaşabildiğini açıkladı.

Altyapısında CATL batarya şirketi tarafından üretilen yeni nesil son teknoloji “Shenxing Battery” kullanılan tamamen elektrikli Chery Sterra ES, 100 kWh batarya kapasitesi ile Çin standartlarına göre 900 km’nin üzerinde menzil sunabiliyor.Chery, kış aylarında menzilde sadece %9’luk bir düşüş olacağını iddia ediyor.

Chery Sterra ES, Ekim ayı sonunda Çin’de resmi olarak piyasaya sürülecek.

Chery Sterra ES Özellikleri

  • 800V yüksek voltaj platform
  • 905 km menzil
  • 100 kWh batarya kapasitesi

Chery Sterra ES Fiyatı

Chery Sterra ES 35.000$’lık başlangıç fiyatı ile satışa sunulacak.Aynı zamanda Sterra ES Avrupa’da da satışa sunulacak.

Chery Sterra ES’i nasıl buldunuz? Sizce menzili elektrikli araç piyasasına yön verir mi? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi X (eski adıyla Twitter) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir