Chery EQ1 (Özellikleri, Fiyatı ve Menzili) – Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?

Chery EQ1
Chery EQ1

Chery EQ1 elektrikli aracı inceleyeceğimiz aynı zamanda Chery EQ1 özellikleriChery EQ1 fiyatıChery EQ1 menzili kaç kilometredir? ve Chery EQ1 nerede satılıyor? sorularının cevabının, merak edilen yönleriyle yazımızda sizlerle paylaştık.

Mini elektrikli haberlerimize son hızla kaldığımız yerden devam ediyoruz.Bu haftada adından sıkça söz ettiren bir model ile belirliyiz.Bildiğiniz üzere Chery tekrardan Türkiye’de faaliyet göstererek büyük bir yankı uyandırmıştı.Chery’nin TIGGO ve OMODA modellerinden sonra Türkiye’ye gelmesi beklenen bir diğer elektrikli mini araç Chery EQ1 ile ilgi tüm detayları paylaşmak için sizlerleyiz.

Chery EQ1 aslına baktığımızda ilk kez üretilen bir model değil.2017 yılında lansmanı tanıtılan EQ1‘in günümüzde 2023 versiyonu mevcut.2017’den bugüne bir çok değişiklik yaşayan mini elektrikli EQ1 özellikle tasarımı ile diğer mini elektrikli araçlar arasında favorimiz olduğunu söyleyebiliriz.Boyutlarına baktığımızda XEV YOYO’yu andıran EQ1, YOYO ile performans ve menzil olarak araya oldukça fark atmış durumda.

Üretimi Çin’de gerçekleştirilen ve ülkemizde merakla beklenen mini elektrikli Chery EQ1‘in gelin teknik özelliklerini birlikte inceleyelim.

Chery EQ1 Teknik Özellikleri

  • POWER 41 hp
  • BATTERY CAPACITY 28.86 kWh
  • CONSUMPTION 9.4 kWh / 100 km
  • MAXIMUM SPEED 100 km/h
  • RANGE 301 km
  • LENGTH/WIDTH 3.2 m / 1.67 m
  • CHARGING FILLING TIME 30% – 80% filling 30 min

Chery EQ1 Fiyatı

Mini elektrikli Chery EQ1‘in fiyatı konusunda net bir bilgi olmasada bizim tahminlerimiz mini elektriklinin 900 bin TL bandında olacağı yönünde.

Chery EQ1 Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Chery EQ1 için henüz bir tarih verilmesede 2024’ün sonlarında satışlarının başlayacağı söylentiler arasında yer almakta.

Chery EQ1’i nasıl buldunuz? Chery EQ1 ile ilgili düşüncelerinzi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir