Changan, Lumin Corn’u tanıttı! Lumin Corn’un Dikkat Çeken Özellikleri

Lumin Corn

Mikromobilite elektrikli araçların kalbi diyebileceğimiz Çin’de, her geçen gün yepyeni bir mini elektrikli araçlar gündeme geliyor.Özellikle minimalist yaşantıları ile dikkat çeken Çinliler, kullandıkları araçlarda da aynı ideolojiyi uyguluyorlar.

Çin’de en çok tercih edilen hatta taht’a oturan Hong Guan Mini (Wuling Mini EV) modelinden sonra Changan şirketide liderliği ele almak için yeni elektrikli modeller tanıtıyor.Geçtiğimiz günlerde Çinli şirket Changan, Lumin Corn modelini tanıttı.Tasarımı da bi hayli Wuling ile benzer tarzda diyebiliriz.Çinliler bu tarz mini kompakt modellere ilgisi had safhada.

Lumin Corn

Gelelim mini elektrikli araç Lumin Corn’un özelliklerine:

Lumin Corn’un uzunluğu 3270 mm, genişliği ise 1545 mm.Ayrıca 1700 mm yüksekliğe ve 1980 mm aks mesafesine sahip.Üç farklı batarya opsiyonu sunan Lumin Corn;

Başlangıç paketi 155 km sürüş mesafesine,

Ortanca paketin 210 km’ye ve tam donanımlı batarya paketi ise 310 km sürüş mesafesine varıyor.

Lumin Corn

Motor da ise şöyle bir bilgi paylaşılmış.İlk etapta 41 beygirlik bir güç ile ve daha sonrasında bu durum güncellenerek 48 beygirlik de motorun ilave olarak ekleneceği vurgulanmış.

Lumin Corn’un mini olması sizi şaşırtmasın, bu araçta rahatlıkla 4 seyahat edebilirsiniz.Bizi en çok etkileyen detay ise ekran konsolunun üst kısmında deri kısım olmuş diyebiliriz.

Tüm koltuklarda kumaş kalitesi dikkat çekiyor, böylelikle konfor alanı da iyi düşünülmüş.Arka koltuklar iç içe katlanıyor ve böylelikle toplamda 104 litrelik bagaj hacmi de seyahatleriniz sırasında oldukça avantaj sağlıyor.

Mini elektrikli araç Lumin Corn’un henüz fiyat bilgisi paylaşılmadı fakat 120 bin km veya 3 yıl garanti ile satışa sunulacağı söyleniyor.Lumin Corn’a en yakın fiyatı, rakibi olan Wuling EV’den örnek verirsek eğer 170 km menzilli versiyonunun fiyatı 43.600 Çin Yuanı (98.455 TL).

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araç ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir