Cadillac Celestiq’ten ilk görüntüler geldi! İşte lüks ve tamamen elektrikli Celestiq

Cadillac Celestiq

Cadillac, 22 Temmuz’da tamamen elektrikli Celestiq’i tanıtacak.Cadillac tarafından Celestiq’in teaser fotoğrafları yayınlandı.Tamamen elektrikli modelin fiyatı ise 300.000$ civarında olacağı tahmin ediliyor.

Celestiq, General Motors’un Warren, Michigan’daki fabrikasında üretilecek.Hazırlık aşamasında General Mobile, 1956’da açılan tesisine 81 milyon dolar yatırım yapmıştı.Merkez fabrika, esas olarak mühendislik geliştirmeleri için kullanacağı rüzgar tünelleri ve pil testleri ile de gündemdeydi.

Otomobil üreticisinin yaklaşmakta olan Cadillac Lyriq’in aralarında buldunuğu EV’lerinde olduğu gibi, Celestiq de GM’nin Ultium elektrikli platformu ve modüler pili kullanacak.Çift elektrik motoruyla dört tekerden çekişli olması ve dört tekerden yönlendirme özelliğine sahip olması bekleniyor.

İşte Cadillac tarafından paylaşılan Celestiq’in görselleri:

Cadillac Celestiq’i nasıl buldunuz? Aşağıdan bizlerle yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir