Dans edebilen BYD Yangwang U9 tanıtıldı!

byd yangwang u9
byd yangwang u9

BYD’nin lüks elektrikli otomobil markası Yangwang’ın dans edebilen tamamen elektrikli süper otomobili BYD Yangwang U9 tanıtıldı. Yüzebilen U8‘den sonra dans edebilen U9 bizlerle. Yangwang U9 Şangay’daki bir lansman etkinliğinde sahne aldı.

U9, Çinli otomobil üreticisi BYD’nin Nisan 2023 tarihinde piyasaya sürdüğü en gelişmiş vücut kontrol sistemi BYD DiSus-X ile donatıldı. DiSus-X sistemi ile Yangwang’ın dans etme ve zıplama gibi yeteneklerini ortaya çıkarıyor. Bu yetenekleri araç kullanımı esnasında bile deneyimlemek mümkün. Bu sistemin süspansiyon seviyesi maksimum 75 mm ayarlanabiliyor.

800 V yüksek gerilim platformunu temel alan U9, her biri 240 kW olmak üzere toplam 960 kW tepe güçlü dört motora sahip. U9 1306 HP güç ile 1680 Nm tork sunuyor. Aracın 0/100 km/s verisi ise 2.3 saniye. Yangwang markası yetkilisi, aracın 12 silindirli motora sahip modellerin performansından daha iyi performans verdiğini ifade etti.

80 kWh kapasiteye sahip blade batarya kullanılan araç, 450 kilometre (CLTC) menzil sunuyor. Şarj tarafında araç iki şarj tabancasıyla eş zamanlı şarjı destekleyen sistem ile donatılmış. Bu sistem ile U9, 10 dakika gibi kısa bir sürede yüzde 30’dan yüzde 80’e şarj olabiliyor. Yangwang U9‘un maksimum hızı ise 309 km/s.

Yangwang, U9 için 6 yıl veya 150.000 kilometre araç garantisinin yanısıra aracın ilk sahiplerine pil, motor ve elektronik kontroller için ömür boyu garanti sunuyor. Süper elektrikli otomobilin fiyatı ise 233.500$ başlangıç fiyatına sahip.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir