Suda yüzebilen elektrikli: BYD YangWang U8 (Özellikleri, Fiyatı ve Menzili) – Tüm Detaylar

Çinli tamamen elektrikli premium araç üreticisi BYD’nin alt markası YangWang, 1000 HP gücündeki süper SUV modeli BYD YangWang U8‘i tanıttı.BYD YangWang U8 özellikleriBYD YangWang U8 fiyatıBYD YangWang U8 menzili ve çok daha fazlasını tüm detayları ile yazımızda sizlerle paylaştık.

BYD YangWang U8

BYD YangWang UÖzellikleri

BYD YangWang UFiyatı

BYD YangWang U8 menzili

BYD, ilk lüks otomobil modeli olan YangWang U8 elektrikli arazi aracı zorlu koşullarda birinci sınıf performans sağlayan dört elektrik motoruna sahip.

BYD YangWang U8 Özellikleri

BYD’ye göre U8, tam boyutlu SUV, dört elektrik motoru ile 800 V’luk bir araç mimarisine sahip olacak.Çin tankı diye tabir edebileceğimiz model, dakikada 20.500 devir (rpm) hızıyla 1.200 HP beygir gücü sağlayacak.U8’in boyutlarından bahsedecek olursak; 5,3 m uzunluğa ve 3 m dingil mesafesine sahip.

Suyun üzerinde yüzebilme özelliğine sahip U8, su üstünde 3 km/s hızda 30 dakika boyunca yol alabiliyor.YangWang U8, 1000 km’ye kadar menzil (CLTC) sunuyor.

BYD tarafında henüz U8‘in pili veya menzili hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı.Bir diğer paylaşılan bilgiye göre şirket e 0-100 km/s hıza 3 saniyede çıkabileceğini açıklamıştı.

YangWang, bu yılın ilk çeyreğinde Çin’in Shenzhen, Pekin, Şangay, Guangzhou şehirlerinde modellerini deneyimleme merkezleri kurmayı planlıyor.

BYD YangWang U8 Fiyat

YangWang U8’in fiyatı tahminen $150,000 seviyesinde bu rakam Çin için 1.000.000 Yuan olacağı bilgisi paylaşıldı.Şimdiden binlerce sipariş alan dev SUV’nin teslimatlarının Kasım sonunda teslim edilmesi bekleniyor.YangWang U8 için resmi veriler paylaşılmadı.

BYD’nin diğer elektrikli modellerini inceleyebileceğiniz yazılarımızBYD HanBYD DolphinBYD Atto 3BYD SealBYD Song L, BYD Sea Lion 07

BYD’nin alt markası YangWang’ın U8 modelini nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi X (eski adıyla Twitter) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir