BYD Yangwang U7’nin teknik detayları paylaşıldı

Merakla beklenen tamamen elektrikli sedan BYD Yangwang U7’nin teknik detayları paylaşıldı. BYD’nin lüks elektrikli markası Yangwang U7 yazımızda sizlerle olacak. BYD Yangwang U7 özellikleriBYD Yangwang U7 fiyatı, BYD Yangwang U7 menzili ve çok daha fazlasını tüm detaylarıyla yazımızda sizlerle paylaştık.

BYD Yangwang U7

BYD Yangwang U7 Özellikleri

BYD Yangwang U7 Fiyatı

BYD Yangwang U7 menzili

BYD’nin lüks elektrikli otomobil üreten alt markası Yangwang U8 ile gündeme oturmuştu.Suda yüzebilen ve 360 derece dönebilen elektrikli amiral gemisinden sonra yeni sedan U7’nin teknik detayları sızdırıldı.

Boyutları 5265 mm uzunluk 1998 mm genişlik 1517 mm genişlik ve dingil mesafesi 3160 mm’e sahip elektrikli sedan Mercedes EQS’ten daha büyük boyutlara sahip. U7’nin iç kısmında markanın tanıdık üç ekranı bizleri karşılıyor. İç mekanda ise 4 ve 5 koltuklu iki versiyon bulunuyor.

YangWang U7, geleneksel ayna sistemleri ve aerodinamik jant kapakları gibi standart özellikler yerine, isteğe bağlı yan görüş kameraları sunacak. Tüm aerodinamik detaylar eklenerek, U7’nin sürtünme katsayısı Xiaomi SU7‘ye benzer şekilde 0,195 Cd’ye düşürülecek.

BYD Yangwang U7 Özellikleri

Dört farklı elektrik motoruyla toplamda 1287 HP güç sunacak araç, 960 kW’lık motor gücüne sahip olacak. BYD’nin alt firması olan Findreams tarafından geliştirilen 135.5 kWh’lik LFP batarya ile güçlendirilecek. Yangwang U7‘nin iki farklı CLTC menzil seçeneği var: 720 km ve 800 km.

BYD Yangwang U7 Fiyatı

2024 yılının sonlarına yollara çıkması beklenen sedanın fiyatının 140 bin dolar olacağı tahmin ediliyor, marka tarafında ise henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmış değil.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir