BYD Seal (Özellikleri, Fiyatı ve Menzili)

Dünyanın en çok satan Çinli elektrikli araç üreticisi BYD‘nin sedan modeli BYD Seal‘i inceledik. Tamamen elektrikli BYD Seal özellikleriBYD Seal fiyatıBYD Seal menzili ve çok daha fazlasını tüm detaylarıyla yazımızda sizlerle paylaştık.

BYD Atto 3 ve BYD Han modellerinden sonra sıradaki inceleyeceğimiz model olan orta segment elektrikli sedan BYD Seal, Çinli BYD’nin dünya genelinde en çok satan elektrikli otomobiller listesinde yer alıyor.

BYD’nin en çok tercih edilen modellerinden biri olan Seal, geçtiğimiz ay Avrupa’da satışa sunuldu.Avrupa’da açıklanan başlangıç fiyatı ise 46,990€ oldu.

BYD Seal Özellikleri

  • 570 km menzil
  • 82.5 kWh batarya kapasitesi
  • 0/100 km/s 3.8 sn
  • 230 kW (313 HP)

Tamamen elektrikli sedan BYD Seal 3 farklı versiyona sahip.3 versiyonda 82 kWh batarya kapasitesi ile geliyor.Tek elektrikli motor ve çift elektrikli motor versiyonlarıyla satışa sunulan modelin tek elektrikli motora sahip alt versiyonu arkadan itiş sistemli ve 230 kW (313 beygir güç) ile 570 kilometre menzil sunuyor.Azami hız verisi ise maks. 180 km/s.Hızlanma verisi ise 0/100 km/s’de 5,9 sn.

Üst versiyon dört tekerden çekiş sistemli çift elektrikli motora sahip BYD Seal Excellence ise 390 kW (530 beygir güç) ile 520 km menzil sunuyor.Seal Excellence’in Avrupa başlangıç fiyatı ise 50.990€.Hızlanma verisi ise 0/100 km/s’de 3,8 sn.

Seal‘in şarj tarafına baktığımızda 150 kW DC (hızlı şarj) cihazıyla 26 dakikada %30’dan %80’e kadar şarj dolumu sağlanabiliyor.

Gelelim 3. versiyona.Bu versiyon Türkiye için oldukça önem arz ediyor.150 kW (201 HP güç) tek elektrikli motora sahip bu versiyon bizde, ÖTV’yi %10’da tutabilmek için satışa sunulacak versiyon olabilir.Bu versiyonda 570 km menzile sahip.

BYD Seal Fiyatı

Türkiye’de henüz satışa sunulmayan BYD Seal‘in, 2024’ün ortalarına doğru satışa sunulacağı tahmin ediliyor. BYD’nin şuan için Türkiye’de tek satışa sunulan modeli BYD Atto 3. Avrupa’da başlangıç fiyatı 46,990€ olan BYD Seal‘in Türkiye fiyatının minimum 2.200.000 TL olabileceğini tahmin ediyoruz.

BYD Seal’i nasıl buldunuz? Seal sizce Türkiye’de ne kadar olur? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir