BYD Seal 06 Çin’de görücüye çıkarıldı

Plug-in hibrit sedan ‘BYD Seal 06’ Çin’de görücüye çıkarıldı. Seal DM-i PHEV, Seal U‘dan sonra Seal ailesine Seal 06 katıldı.

Seal 06, Seal DM-i’nin hibrit platformunu temel alıyor. 120 kW ve 160 kW elektrik motorlarına sahip iki aktarma organı çeşidiyle gelecek. Her iki modelin de maksimum hızı 180 km/h ile sınırlandırılmış.

BYD tarafından henüz resmi olarak duyurulmasa da, aracın batarya kapasitesi ve menzil konusunda çeşitli spekülasyonlar mevcut. Tahminlere göre, 10 kWh ve 16 kWh pil paketlerinden oluşan iki farklı seçenek sunacak olan Seal 06, yaklaşık 60 km ile 90 km arasında değişen CLTC menzillerine sahip olabilir.

PHEV’in öne çıkan özelliklerinden biri, tamamen yeni bir Ocean serisi tasarımını benimsemesi. Diğer Seal modellerinden ayrılan bir detay, imza niteliğindeki “bumerang farlar” yerine, dikkat çekici bir “çift L” şeklinde farlarla donatılmış olması. Bu tasarım dokunuşu, aracın ön kısmına modern ve çarpıcı bir estetik katmış.

Aracın arka kısmında, genişlik ve yükseklik açısından neredeyse aynı ölçülere sahip olan BYD Seal DM-i ile benzer bir tasarım görülmekte. Ancak, uzunlukta 130 mm’lik bir artış ve dingil mesafesindeki 110 mm’lik bir uzama, Seal 06‘nın daha geniş ve ferah bir iç mekan sunma potansiyelini ortaya koyuyor. Bu, sürücü ve yolcular için daha konforlu bir deneyim vaat ediyor.

BYD Seal 06‘nın tamamen elektrikli versiyonunu da olacak bu versiyonun ise bu yılın sonlarına doğru tanıtılması bekleniyor.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir