BYD Meksika’da da fabrika kuracak!

byd meksika
byd meksika

BYD, Macaristan’dan sonra Meksika’da da fabrika kuracak. BYD Meksika fabrika iddiaları doğrulandı. BYD’nin Meksika’daki fabrikasında Meksika satışları da önem arz edecek.

Türkiye’de tüm dikkatleri üzerine çeken Çinli otomobil üreticisi BYD, Türkiye’de fabrika kuracağı iddasıyla gündemi kasıp kavurmuştu. Ülkemizde BYD Atto 3 modeliyle satışa başlayan BYD, Türkiye’de fabrika kurma tercihini Macaristan’dan yana kullanmıştı.

Globalde bir çok satış başarısına imza atan Çinli BYD’nin bir sonraki fabrika kuracağı ülkede belli oldu. Avrupa’ya araç ihraç etme konusunda son dönemde oldukça gayret gösteren, dünyada en çok satış yapan otomobil modelleriyle bilinen BYD’nin 2. üretim fabrikası ülkesi ise Meksika oldu. Düşük üretim ücretleri ve düşük vergiler ile üretime destek veren ülkeleri objektifine alan BYD Meksika’dada üretim yapacak.

Çinli BYD’nin Türkiye’de fabrika kuracağı konusu hala devam etmekte olup, her an ülkemizdede fabrika kurması muhtemel görünüyor. Özellikle yatırım anlamında ülkemiz için önemli nitelik taşıyan bu gibi bir çok markaları ülkemizde görmek dileğiyle.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir