BYD Han (Özellikleri, Fiyatı ve Menzili) – (Güncel Fiyat 2024)

Dünyanın en çok satan Çinli elektrikli araç üreticisi BYD‘nin sedan modeli BYD Han‘ı inceledik. Tamamen elektrikli BYD Han özellikleriBYD Han fiyatıBYD Han menzili ve çok daha fazlasını tüm detaylarıyla yazımızda sizlerle paylaştık.

BYD Han

BYD Han Özellikleri

BYD Han Fiyatı

BYD Han menzili

Çinli BYD’nin geçtiğimiz hafta İstanbul’da lansmanı yapıldı.5 farklı modeli ile gerçekleşen lansmanda BYD Han modelide yer aldı.İlk etapta Türkiye’de Atto 3 modeli ile satışlara başlayacak BYD’nin Türkiye’ye gelecek ikinci otomobilinin tamamen elektrikli sedan BYD Han olabileceği tahmin ediliyor.

Dünyanın en çok satan Çinli elektrikli otomobil üreticisi olarak bilinen BYD’nin Ocak-Eylül ayları arasında teslim edilen araç rakamlarıda açıklandı.Şirketin açıkladığı verilere göre BYD, Ocak-Eylül ayları arasında toplamda 2.070.255 adet araç teslim etmiş.Yalnızca Eylül ayında BYD, 151.000 adet elektrikli araç satışı gerçekleştirmiş.Eylül’de 28.000 adetlik ihracat gerçekleştiren BYD, kendi rekorunu kırmış oldu.

BYD Han Özellikleri

4 tekerden çekiş sistemi bulunan tamamen elektrikli sedan BYD Han, 380 kW (517 beygir) güce sahip ve 700 Nm tork üretiyor. Han‘ın 0/100 km/s verilerine baktığımızda ise süre yalnızca 3,9 sn.BYD Han‘ın maksimum hızı ise 180 km/s.

Batarya tarafına baktığımızda 85.4 kWh batarya kapasitesine sahip Han, 521 kilometreye kadar menzil sunuyor.

Hızlı şarj özelliğine sahip Han,%30’dan %80’e 34 dakikada ulaşabiliyor.

BYD Han Fiyatı

Henüz Türkiye fiyatı açıklanmayan BYD Han için Türkiye fiyatının 2.000.000 TL’nin üzerinde olabileceğini tahmin etmekteyiz. BYD Han‘ın Çin fiyatları ise güncel oalrak 42.250 $ (271.800 Yuan) başlangıç fiyatına sahip. Aracın Avrupa fiyatının 70.000€ – 80.000€ arasında olması bekleniyor.

Ayrıca BYD’nin diğer modelleri BYD Atto 3, BYD Dolphin ve BYD Seal‘i de yazımıza giderek inceleyebilirsiniz.

BYD Han’ı nasıl buldunuz? BYD Han ile ilgili tüm düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi Twitter (yeni adıyla X) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir