BYD Dolphin (Özellikleri, Fiyatı ve Menzili) – Tüm Detaylar

Dünyanın en çok satan Çinli elektrikli araç üreticisi BYD‘nin BYD Dolphin modelini inceledik. Tamamen elektrikli hatchback BYD Dolphin özellikleriBYD Dolphin fiyatıBYD Dolphin menzili ve çok daha fazlasını tüm detaylarıyla yazımızda sizlerle paylaştık.

BYD Dolphin

BYD Dolphin Özellikleri

BYD Dolphin Fiyatı

BYD Dolphin menzili

Çinli BYD‘nin tamamen elektrikli hatchback modeli Dolphin ile sizlerle beraberiz.4070 mm uzunluğa, 1770 mm genişliğe, 1570 mm yüksekliğe ve 2700 mm aks mesafesine sahip olan Dolphin‘de Türkiye’de yapılan lansmanda yer alan modeller arasındaydı.Gelin hep birlikte Dolphin‘i inceleyelim…

BYD Dolphin Özellikleri

Tamamen elektrikli hatchback BYD Dolphin, 70 kW/180 Nm ve 130 kW/290 Nm olmak üzere iki farklı versiyona sahip.Dolphin‘in 0-100 km/s hızlanma verileri alt versiyonda 10,9 sn, üst versiyonda ise 7,5 sn.Her iki versiyonda 44.9 kWh batarya kapasitesine sahipken alt versiyon 420 km menzil sunuyor, performans odaklı üst versiyonun menzil verisi ise 401 kilometre.Ayrıca BYD Dolphin‘de 60 kW DC hızlı şarj desteği mevcut.

BYD Dolphin Fiyatı

31.000 dolarlık fiyat etiketine sahip Dolphin, Türkiye’ye 2024’ün sonlarına doğru gelebilir.Türkiye fiyatının tahmini olarak 1.400.000 – 1.800.000 TL arasında olabileceğini tahmin ediyoruz.

Ayrıca BYD’nin diğer modelleri BYD Atto 3, BYD Han ve BYD Seal‘i de yazımıza giderek inceleyebilirsiniz.

BYD Dolphin’i nasıl buldunuz? Dolphin’in fiyatı sizce Türkiye’de ne kadar olur? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi Twitter (yeni adıyla X) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir