BMW i Vision Dee CES 2023’te sahnede!

BMW i Vision Dee

BMW, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2023’te BMW i Vision Dee Concept aracını ve elektrifikasyon vizyonunu otomobil severlerle paylaştı.Tamamen elektrikli konsept i Vision Dee’ye dair detayları yazımızda sizlerle paylaştık.

“Dee” adı, Dijital Duygusal Deneyim anlamına gelen bu konseptte BMW’nin amaçladığı nokta: ileriye dönük teknoloji olarak insanlar ve sahip olduğu araçlar arasında daha da güçlü bir bağ oluşturmak.

BMW grubu, renk değiştirme teknolojisini daha da geliştirdi.Özellikle Dee konseptinde 32 farklı renge kadar aracın dış görünüş rengini isteğe göre değiştirebilmek mümkün hale getirilmiş.

BMW i Vision Dee konsepti, sürücülere yalnızca otomobil içerisinde yardımcı olmayacak aynı zamanda dijital ortamlarında da sürücüye eşlik edebilecek.

Sanal dünyanın öncüsü: i Vision Dee Head-Up Display

BMW tarafından geliştirilmiş Head-up Display ile birlikte BMW, i Vision Dee’nin dijital özellikleri ve merkezi çalıştırma işlevlerinide kontrol altına almış olacak.Head-Up Display ile sürücüler ne kadar dijital içerik görmek istediklerine kendileri karar verebilecek.Ayrıca sürücüler bu teknoloji sayesinde kokpit camının (ön cam) parlaklığını kısıp arttırabilecek.

Dijital özelliklerinin eşsiz taraflarına bakmaya devam ettiğimiz BMW i Vision Dee karşılama senaryosunu daha da kişiselleştirebilir hala getirmiş.Yani sürücünün avatarının bir görüntüsü yan cama yansıtılabiliyor.Bu da dijital açıdan güzel bir özellik olmuş.

2023 yılı içerisinde i Vision Dee’den daha fazla detay gelecek!

Tanıtımda teknik verilere yer verilmeyen i Vision Dee konsepti, BMW’nin NEU KLASSE serisinde yer alacak.BMW i Vision Dee’den yeni haberler ve detaylar geldiğinde tekrardan sizlerle paylaşacağız.

BMW i Vision Dee’yi nasıl buldunuz? BMW i Vision Dee ile ilgili tüm düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir