BMW 2023 elektrikli araç satışlarını duyurdu

Alman devi BMW 2023 elektrikli araç satış rakamlarını paylaştı.Rekor satış olarak duyuran BMW’nin EV satış rakamlarını sizlerle paylaştık.

2023 yılında BMW, müşterilerine toplamda 2.555.341 adet BMW, MINI ve Rolls-Royce araçlarını teslim etti.Bu rakam bir önceki yıla oranla artışla %6,5 civarında.Şirket tüm zamanların rekorunu bu yıl kırmış oldu.

Güçlü isimlerle yoluna devam eden BMW, iyi bir ekip çalışmasıyla geçen yıl globalde (dünya çapında) tamamen elektrikli model teslimatlarını 376.183 adete çıkarmayı başardı.Bu rakam şirketin yıllık satışlarda +%74,4’lük bir artışı temsil ediyor. 

BMW’nin yeni teslim ettiği her beş araçtan biri bu yıl, tamamen elektrikli olması bekleniyor.2025 yılında bu rakam 4/1 olacağı yönünde.

İçten yanmalı araçlar yerine özellikle markanın tamamen elektrikli araçları yoğun talep görerek 2023 yılında toplamda 330.596 adet (+%92,2) müşteriye teslim edildi. Tamamen elektrikli BMW otomobillerinin dördüncü çeyrek teslimatları 113.458 adede (+%55,4) ulaştı.BMW 7 Serisi ve BMW X7 gibi üst fiyat segmentindeki modeller ilgi yoğundu fakat en çok talep gören modeller iX1 ve i4 modelleri oldu.

BMW’nin satış rakamlarını nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi aşağıdan bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi X (eski adıyla Twitter) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir