Tamamen elektrikli yeni ‘Audi Q6 e-tron’ tanıtıldı

Karizmatik tasarımıyla ön plana çıkan ve Audi’nin genel hatlarına sahip tamamen elektrikli SUV Audi Q6 e-tron tanıtıldı. Güçlü performansı ve özellikleri dikkat çeken SUV Audi Q6 e-tron menzili, fiyatı ve özelliklerini yazımızda tüm detaylarıyla bulabilirsiniz.

Audi, 2018’deki orijinal e-Tron SUV’daki pil paketiyle bu yeni modelinkini karşılaştırıldığında, 100 kWh pil paketinin yüzde 30 daha yoğun olduğunu, ancak yaklaşık yüzde 15 daha hafif olduğunu ve şarj edilmesinin yüzde 30 daha az zaman aldığını bildiriyor. Audi mühendisleri tarafından yapılan açıklamaya göre standart bir ısı pompasının eklenmesi ile araca 30 km menzil ekstra menzil sağlanmış.

Audi Q6 e-tron Özellikleri

  • 100 kWh batarya kapasitesi (Lityum İyon)
  • 625 kilometre menzil
  • 0’dan 100 kilometreye hızlanma süresi 5,9 saniye
  • Maksimum hız 210 kilometre/saat
  • 800V teknolojisi
  • 270 kW maksimum şarj kapasitesi
  • %80 şarj dolum süresi 21 dakika

Aracın iç mekanına baktığımızda 11,9 inçlik dijital ekran bizleri karşlıyor ayrıca 14,5 inçlik merkezi bilgi-eğlence ekranına ev sahip. İçeriden geniş ve kavisli panele sahip ve aracın ızgara tasarımından ilham alınmış.

Araçta son zamanlarda çoğu araçta kullanılan sesli komut yapay zeka sistemi de bulunuyor. Q6 e-tron’da 100 olası komuta sahip olan ve yaklaşık 800 araç içi işlevi kontrol edebilen yeni nesil yapay zeka destekli bir ses asistanı mevcut.

Audi Q6 e-tron Fiyatı

Yepyeni 2025 “Audi Q6 e-tron’un Mart ayı içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor ve araç için belirlenen başlangıç fiyatı 74.700€.

“Audi Q6 e-Tron Türkiye’ye gelir mi?” sorusuna ise bu yıl içerisinde tahminen ülkemizde satışa sunulabileceğini düşünüyoruz, tahminen araç yaz aylarına doğru ve son çeyrekte ülkemizde satışa sunulabilir. Fiyat tarafında ise minimum 2 veya 2.5 milyon TL arasında bir fiyatlandırmaya sahip olacağı da fiyat konusunda bir diğer tahminimiz.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir