Audi’nin yeni konsepti Activesphere Concept ilk kez görüntülendi! İşte Detaylar

Activesphere Concept

Audi Activesphere Concept – Audi’nin Ağustos 2021’den beri tanıttığı konsept otomobil ailesindeki dördüncü model olarak bizlerle.

2023’ün başında piyasaya sürülecek olan Audi Activesphere konsepti, her koşulda tüm zorlu yollarda maksimum performansı sunuyor.

Audi’nin konsept otomobilleri, yarının ve geleceğin premium mobilite vizyonunu sunuyor.Özellikle iç mekanda tamamen yeni tasarımların ortaya çıkmasına ve bu amiral gemisinde bulunanların zamanlarını verimli bir şekilde kullanmalarına veya sadece dinlenmelerine yönelik imkanlarıda beraberinde getiriyor.

Bu tarz otomobilleri yalnızca elektrikli manuel sürüş olarak düşünmek doğru olmaz.Tüm global markaların konsept modellerinin neredeyse tamamı otonom sürüşü destekler, sürücü, yolculara keyifli ve konforlu bir seyahat sunar.

İşte Audi Activesphere Concept’in Yayınlanan Teaser Görseli

Activesphere Concept’in Teaser Görseli

Skysphere, Grandsphere, Urbansphere konseptten sonra 4. konsept olan Activesphere Concept, Audi’nin son konsept modelidir.İlk konsept olan Skysphere, Ağustos 2021’de tanıtılmıştı.2 kapılı cabrio yoğun ilgi görmüştü.

Audi Skysphere Concept

Skysphere, 465kW güç ve 750Nm tork ile arkadan çekişli elektrikli güç aktarma organına sahiptir.Bu doğrultuda 100km/s’ye dört saniyede ulaşabiliyor Batarya kapasitesi 80 kWh’den fazla ve bu da araca 500 kilometreden fazla bir menzil sağlıyor.

Audi Grandsphere Concept

Audi grandsphere konseptinde ise iki elektrik motoru bulunuyor.Teknik analiz ve performans kısmına baktığımızda ise toplam 530 kW güç ve 960 nM tork gücü sağlıyor.WLTP testine göre 750 kilometre menzil sunuyor ve 120 kWh’lik bir bataryaya sahiptir.

Üçüncü konsept model Audi Urbansphere Concept’e gelelim.Trafiğin yoğun olduğu mega kentlerde kullanım için geliştirilen Urbansphere Concept, mega kentlerin haricinde metropol şehirler içinde uygun.

Audi Urbansphere Concept

Audi Urbansphere teknolojinin tüm avantajlarından premium olarak yararlanır.WLTP testine göre 750 km’nin üzerinde bir elektrik menzili için en iyi olan bir pil modülünü kullanıyor.

Audi Activesphere Concept’i nasıl buldunuz? Sizce diğer konseptlerden daha iyi mi olacak? Aşağıdaki yorumlar kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir