Yerli üretim Amperino C-100 (Özellikleri, Fiyatı ve Menzili) – Tüm Detaylar

50’ye yakın Türk mühendisin geliştirdiği yerli üretim tamamen elektrikli Amperino C-100‘Ü sizlerle inceledik.16 Kasım tarihinde Bursa Tüyap Fuar merkezinde yapılan Go Green Türkiye Fuarı’nda tanıtımı yapıldı.Tamamen elektrikli yerli üretim Amperino C-100 özellikleriAmperino C-100 fiyatıAmperino C-100 menzili ve çok daha fazlasını tüm detayları ile yazımızda sizlerle paylaştık.

Amperino C-100

Amperino C-100 Özellikleri

Amperino C-100 Fiyatı

Amperino C-100 Menzili

Yerli üretim Togg’dan önce Bursa’nın İnegöl ilçesinde proje olarak gündeme gelen Amperino, tasarım süreçlerini tamamladı.Şaşi’den batarya paketine, yazılımdan konfor ünitesine kadar yerli olan Amperino‘nun prototipi de tamamlandı.

Kaynak

İnegöl’de Yakup Canseven ve Haluk Özbek önderliğinde 6 sanayici firmanın bir araya gelerek oluşturduğu projede Erhun Metal, Saloni Mobilya, Yol Mobilya, Lenova Mobilya, İyon Mekatronik ve Orimak Makine yer alıyor.

Amperino, 16 Kasım tarihinde Bursa Tüyap Fuar merkezinde yapılan Go Green Türkiye Fuarı’nda tanıtıldı.Cumhuriyetin 100. yılına özel Amperino‘nun araç modeline C-100 adı verildi.

Amperino C-100 Özellikleri

3 kişilik mini elektrikli Amperino‘nun resmi sitesinde paylaşmış olduğu verilere göre Amperino, 150 km menzile sahip.Maksimum hızı ise 90 km/s.Amperino‘nun şarj sürelerine baktığımızda ise evde 240 dakika, istasyonda 80 dakika bilgisi paylaşılmış.Yapılan fuar ile birlikte Amperino C-100‘ün teknik özellikleri bilgisi de paylaşıldı.

  • 180 kilometre menzil
  • 17,2 kWh batarya kapasitesi
  • 42 kW (57 beygir güç)
  • 0-90 km/s 6,8 sn
  • 90 km/s maksimum hız

Amperino C-100 Fiyatı

Yerli üretim tamamen elektrikli Amperino C-100‘ün fiyat bilgisi henüz paylaşılmadı.Amperino, 2025 yılında seri üretime girecek.

Togg ve Amperino‘dan sonra 3. yerli girişim VERY ve yeni duyurulan yerli marka PILOTCAR’ın 2 kişilik mini elektrikli aracı E2 ile ilgili yazımıza da ulaşabilirsiniz.

Amperino’nun son halinin paylaşıldığı video:

Kaynak

Yerli üretim Amperino’yu nasıl buldunuz? Amperino C-100 sizce başarılı olabilecek mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi X (eski adıyla Twitter) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş

Diğer Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir