Yerli elektrikli Amperino (Özellikleri, Fiyatı ve Menzili)

50’ye yakın Türk mühendisin geliştirdiği yerli üretim tamamen elektrikli Amperino C-100‘ü sizlerle inceledik. 16 Kasım tarihinde Bursa Tüyap Fuar merkezinde yapılan Go Green Türkiye Fuarı’nda tanıtımı yapıldı.Tamamen elektrikli yerli üretim Amperino özellikleriAmperino fiyatıAmperino menzili ve çok daha fazlasını tüm detayları ile yazımızda sizlerle paylaştık.

Yerli üretim Togg’dan önce Bursa’nın İnegöl ilçesinde proje olarak gündeme gelen Amperino, tasarım süreçlerini tamamladı.Şaşi’den batarya paketine, yazılımdan konfor ünitesine kadar yerli olan Amperino‘nun prototipi de tamamlandı.

Kaynak

İnegöl’de Yakup Canseven ve Haluk Özbek önderliğinde 6 sanayici firmanın bir araya gelerek oluşturduğu projede Erhun Metal, Saloni Mobilya, Yol Mobilya, Lenova Mobilya, İyon Mekatronik ve Orimak Makine yer alıyor.

Amperino, 16 Kasım tarihinde Bursa Tüyap Fuar merkezinde yapılan Go Green Türkiye Fuarı’nda tanıtıldı.Cumhuriyetin 100. yılına özel Amperino‘nun araç modeline C-100 adı verildi.

Amperino Özellikleri

  • 180 kilometre menzil
  • 17,2 kWh batarya kapasitesi
  • 42 kW (57 beygir güç)
  • 0-90 km/s 6,8 sn
  • 90 km/s maksimum hız

3 kişilik mini elektrikli Amperino‘nun resmi sitesinde paylaşmış olduğu verilere göre Amperino, 150 km menzile sahip.Maksimum hızı ise 90 km/s.Amperino‘nun şarj sürelerine baktığımızda ise evde 240 dakika, istasyonda 80 dakika bilgisi paylaşılmış.

Amperino için son aldığımız bilgiye göre Tübitak’tan destek talebi onaylanmış. Amperino C-100’ün onaylanan projesi bu açıklama ile duyuruldu: “KOBİ’lerin proje esaslı araştırma-geliştirme ve yenilikçi faaliyetlerini hızlandıracak 1501 Sanayi 2023-2. dönem Ar-Ge Projeleri Destekleme Programında projesi kabul edilerek desteğe layık görüldü.”

Amperino güncel olarak test aşamasına geçmiş bulunmakta. Test aşamasından sonra Amperino’nun üretim aşamasına geçmesi bekleniyor.

Amperino Fiyatı

Yerli üretim tamamen elektrikli Amperino‘nun fiyat bilgisi henüz paylaşılmadı. Amperino, 2025 yılında seri üretime girecek.

Amperino için Elektrikliyiz Görüşü

Amperino‘nun global anlamda başarılı olacağını umuyoruz. Yapılan Ar-Ge çalışmalarını ve bu çalışmaların global anlamda yürütülmesini doğru buluyoruz. Amperino‘nun ülkemizde 300.000 TL – 500.000 TL arasında bir fiyatlandırma yapılması halinde çok fazla talep göreceğini düşünüyoruz. Ülkemizde başarılı satış rakamları elde edildiğinde, bu başarının globale yansayacağını da öngörüyoruz.

Yerli elektrikli Amperino’yu nasıl buldunuz? Amperino sizce başarılı olabilecek mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir