Citroen Ami’nin yeni versiyonu: Ami Tonic! İşte Detaylar

Ami Tonic

Ülkemizde son dönemin popüler elektrikli mobilite araçlarından Citroen Ami ailesine yeni bir versiyon daha eklendi.Ami Tonic modelini inceleyeceğimiz yazımızda tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Ami’nin İngiltere’deki lansmanı öncesinde Citroen, çığır açan tamamen elektrikli kentsel mobilite çözümü Ami’nin iyileştirilmiş versiyonu olarak ‘Ami Tonic’i tanıttı.Yeni, tasarımsal dış özelliklerle birlikte haki ve sarı renk şemasına sahip olan mini elektrikli Ami Tonic, Ami modelinde bulunan tasarım ve kişiselleştirme seçeneklerini daha da ön plana çıkarıyor.

Ami Tonic, yeni far çerçeveleri ile bizlerle.Tekerlek kaplamalarının yanı sıra dekoratif tavan rayları ile farklı bir ambiyans ile ortaya çıkmış.

Ami Tonic, %100 elektrikli doğasını vurgulamak için A sütunlarında “+” ve “-“ iç çıkartmalara sahip.Sarı vurgular içerisinde bulunurken, kapı kolları, çanta kancası ve iki ön panel girintisi de canlı sarı renkte tasarlanmış.

Ami Tonic’in iç kısmı standart olarak akıllı telefon yuvası, üç saklama kutusu, kapı ağları, merkezi ayırma ağı, çanta kancası, yer paspasları ve bağlantı için kullanılan DAT@AMI dongle gibi günlük kullanımı destekleyen aksesuarlarla donatılmıştır. My Citroen Uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunla araca bağlanmak mümkün.

Ami Tonic, %100 elektrikli güç aktarma sistemi sayesinde sürüş sırasında sıfır emisyon yayar ve sadece üç saatte tamamen şarj olabilen 5.5kWh pile sahip.Tüm versiyonlar, her Citroen Ami modelinin 46 mil (WMTC) menzili ile 28mph’lik bir maksimum hıza ulaşmasına izin veren 6kW’lık bir elektrik motoruna sahiptir.

Teknik veriler de gösteriyor ki yeni çıkan versiyonda Ami’den bağımsız teknik verilere sahip değil.Ami’nin tüm teknik özellikleri ile aynı diyebiliriz.Yalnızca tasarım olarak ve içerisinde ekstra donanım olarak mevcut.Tabii ki satışa sunulmadan önce ileride ne gibi değişiklikler olur bunu da önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Citroen Ami’nin yeni versiyonu ‘Ami Tonic’ i nasıl buldunuz? Ami Tonic ile alakalı fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! ?

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir