Sony ve Honda’nın elektrikli otomobili ‘Afeela’ tanıtıldı!

Afeela

CES 2023’te yer alan Sony, Sony Honda Mobility şirketi adı altında Honda ile bir işbirliği olarak ortaya çıkan Afeela elektrikli otomobilini tanıttı.

Sony ve Honda’nın konsept otomobil prototipi Afeela, Sony’nin eğlence, medya ve teknoloji kategorilerindeki uzmanlığı ile filmler, müzik ve oyunlar dahil olmak üzere “sınıfının en iyi eğlencesini” sunmuş olacak.Bugün bile Apple’ın geçtiğimiz aylarda açıkladığı iPhone’ların kamerasında Sony markasının lens teknolojisi kullanıldığını duymuştuk.Qualcomm ve Epic’te Afeela’nın ortaya çıkmasına katkı sağlayanlar arasında yer alıyor.

Sony Honda Mobility CEO’su Yasuhide Mizuno şu Afeela için şu ifadeleri kullandı: “Afeela, insanların etkileşimli hareketlilik hissini hissederek, algılama ve yapay zeka teknolojilerini kullanıp, insanları ve toplumu ayırıcı olarak tespit edip anlayabildiği etkileşimli bir teknoloji ile konseptimizi temsil ediyor.Afeela’nın tasarımını yalnızca sürüş dinamiklerine ve performansına değil, aynı zamanda yazılım ağları ve arayüzlerine de odaklanacak şekilde geliştirirken, mobilite için yeni standartları belirlemeyi amaçlayan bir yaklaşım benimsiyoruz.”

Afeela, iç ve dış kameralar dahil olmak üzere 45 adet sensörle donatılmış.Sony’nin böylelikle hem yazılım deneyimine hem de sürüş dinamiklerine odaklandığı da aşikar.

Afeela’ya sahip olmak için 2025’i bekleyin!

Sony, Afeela’yı 2025 yılında ön siparişleri açacak ve satışlarda 2025’te başlayacak.İlk olarak şirket, 2026 ilkbaharına doğru Kuzey Amerika’da yollarda sunmayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz yıl Japon devi Sony ve Honda, elektrikli araç ve mobilite sektöründe üretim ve geliştirme adına ”Sony Honda Mobility” adlı bir ortak girişimi duyurmuştu.CES 2023’te de Afeela’nın ilk prototipi böylelikle ortaya çıkmış oldu.

Afeela’yı nasıl buldunuz? Afeela ile ilgili tüm düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir